Reklama

Reklama

Kelly Clarkson urzekła Wyspy

Na brytyjskich listach przebojów rządzą w tym tygodniu Amerykanki. 1. miejsce w zestawieniu radia BBC przypadło Kelly Clarkson i piosence "My Life Would Suck Without You".

Utwór promuje nowy album Clarkson zatytułowany "All I Ever Wanted". Płyta ukaże się 30 marca. Będzie to już czwarty longplay 26-letniej wokalistki, zwyciężczyni amerykańskiego "Idola". Do tej pory jej albumy rozeszły się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Dodajmy, że piosenka "My Life Would Suck Without You" zanotowała najwyższy awans w liczącej pół wieku historii listy przebojów magazynu "Billboard" - z miejsca 97. na 1.!

Na 2. miejscu znalazła się Taylor Swift, 19-letnia amerykańska wokalistka country z przebojem "Love Story". Swift już od roku robi furorę w Stanach Zjednoczonych. Jej płyta "Fearless" 10 razy znalazła się na szczycie zestawienia najpopularniejszych albumów w USA. Dodajmy, że "Fearless" ukaże się 27 marca również w Polsce. Po podbiciu Ameryki przyszła zatem pora na Europę. Pytanie, czy da się Europejczyków przekonać do muzyki na granicy country i popu - z Brytyjczykami, jak widać, się udało.

Reklama

3. pozycja to Lady GaGa i przebój "Poker Face". Przypomnijmy, że poprzedni singel z płyty "The Fame" zatytułowany "Just Dance" również dotarł na szczyt brytyjskiego zestawienia.

Listę brytyjskich bestsellerów płytowych otwiera album "Invaders Must Die" grupy The Prodigy. 5. studyjne wydawnictwo w dorobku brytyjskiej formacji promuje singel "Omen". Jak powiedział lider grupy Liam Howlett, materiał zarejestrowany na płycie jest bardziej melodyjny od poprzednich nagrań zespołu.

Ciekawostką jest gościnny udział Dave'a Grohla, lidera Foo Fighters, który nagrał perkusję do utworu "Run With The Wolves".

"Invaders Must Die" to pierwsze wydawnictwo The Prodigy od 2004 roku, kiedy ukazał się album "Always Outnumbered, Never Outgunned".

2. miejsce w zestawieniu najpopularniejszych albumów na Wyspach zajął zespół Kings Of Leon z "Only By The Night" (posłuchaj w serwisie Muzzo.pl). Tuż za Amerykanami znalazła się liderka poprzednich notowań Lily Allen z "It's Not Me, It's You".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL