Reklama

Keith Flint (The Prodigy) nie żyje. Jak żona dowiedziała się o jego śmierci?

W poniedziałek (4 marca) w swoim domu zmarł Keith Flint, wokalista i tancerz z grupy The Prodigy. Żona 49-latka o jego śmierci dowiedziała się od kolegów z zespołu i doniesień z mediów społecznościowych.

Keith Flint i Mayumi Kai w 2009 r.

Rzecznik służb poinformował, że pogotowie zostało wezwane do nieprzytomnego mężczyzny ok. 8 rano. Okazało się, że chodzi o Keitha Flinta z grupy The Prodigy.

Reklama

"Śmierć nie jest traktowana jako podejrzane zdarzenie" - informuje przedstawiciel lokalnej policji z Essex.

49-letni wokalista i tancerz przez swoich kolegów z zespołu został określony "prawdziwym pionierem, innowatorem i legendą".

Posłuchaj przeboju "Poison" The Prodigy!

Na oficjalnym profilu na Instagramie wiadomość o śmierci Flinta potwierdził Liam Howlett.

"Nie mogę uwierzyć w to, co mówię, ale nasz brat Keith odebrał sobie życie w weekend. Jestem zszokowany, wściekły, zmieszany i mam złamane serce... Spoczywaj w pokoju, bracie" - napisał.

Keith Flint od grudnia 2006 r. był mężem japońskiej DJ-ki i modelki Mayumi Kai. Ślub wzięli po zaledwie kilku miesiącach znajomości, a na początku nawet ze sobą nie rozmawiali, bo Mayumi nie znała angielskiego.

Gwiazdor The Prodigy przyznawał w wywiadach, że przez wszystkie lata byli ze sobą bardzo szczęśliwi. Flint twierdził, że to jego żona wyciągnęła go z narkotykowego nałogu.

Pochodząca z Tokio Mayumi Kai o śmierci męża dowiedziała się od kolegów Flinta i z mediów społecznościowych. W tym czasie Mayumi przebywała w stolicy Japonii - tam w najbliższym czasie miała dać kilka występów.

W brytyjskich mediach pojawiły się informacje, że zaledwie kilka dni wcześniej Flint rozstał się z Mayumi Kai. Od pewnego czasu muzyk zmagał się z depresją i możliwe, że ponownie sięgnął po narkotyki. Wystawił także na sprzedaż dom, w którym niegdyś mieszkał ze swoją partnerką.

Przypomniano też wywiad, którego wokalista udzielił kilka lat temu. Flint mówił wówczas, że nie planuje starości, ponieważ w odpowiednim momencie zamierza odebrać sobie życie. Wtedy nie traktowano tych słów poważnie.

Wcześniej Keith Flint spotykał się z m.in. Gail Porter i raperką Jentiną Chapman.

Sprawdź tekst piosenki "Firestarter" w serwisie Teksciory.pl!

W listopadzie 2018 r. ukazał się siódmy studyjny album The Prodigy - "No Tourists".

Keith Flint 17 września skończyłby 50 lat.

Sprawdź tekst piosenki "Voodoo People" w serwisie Teksciory.pl!

11 utworów The Prodigy znalazło się w Top 10 brytyjskiej listy przebojów. Piosenki "Firestarter" i "Breathe" dotarły na sam szczyt.

Sprawdź tekst piosenki "Breathe" w serwisie Teksciory.pl!

Zespół The Prodigy wielokrotnie występował w Polsce na największych festiwalach - Jarocin 2016, Open'er 2009 i 2015, Orange Warsaw 2012 i 2014, Przystanek Woodstock 2011, Coke Live 2008, a także na swoich koncertach.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli potrzebujesz pomocy, porozmawiaj otwarcie o problemach psychicznych z osobą, której ufasz, zadzwoń 116 123 lub 116 111 lub wejdź na stronę www.pokonackryzys.pl.

INTERIA.PL/Fakt

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Keith Flint | the prodigy | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje