Reklama

Kazik: Wena z głowy

W ostatnim czasie do sklepów trafiły dwa nowe wydawnictwa Kazika Staszewskiego. Po podwójnej płycie "Czterdziesty pierwszy" z końca 2004 roku, kilka tygodni temu do sklepów trafił kolejny premierowy materiał wokalisty Kultu "Los się musi odmienić". Zapytaliśmy artystę skąd czerpie wenę twórczą, która pozwala mu wydawać płyty co kilka miesięcy (nowy Kult już w drodze!).

- Impulsem była propozycja Leszka Wosiewicza, żeby zrobić parę piosenek do filmu o roboczym tytule "Rozdroża Cafe", bo ten obraz nie będzie się tak nazywał - powiedział Kazik w rozmowie z INTERIA.PL.

Reklama

- I właściwie po faktycznie takim dosyć mocarnym ciosie, jakim był "Czterdziesty pierwszy", nie miałem za bardzo siły, ani weny, żeby cokolwiek zrobić. I prawie osiem miesięcy w nieróbstwie przeżyłem. A taki impuls w postaci konkretnej propozycji sprawił, że zasiadłem za komputerem.

Atmosfera podczas pracy nad "Los się musi odmienić" różniła się od tej, jaka panowała podczas nagrywania poprzedniej płyty.

- Tym razem nie było takiego ciśnienia, że muszę coś tam udowadniać. Ponieważ "Czterdziesty pierwszy" był mocną historią, która miała udowodnić przede wszystkim samemu mnie, że potrafię samodzielnie zrobić płytę długogrającą. Zarówno jako muzyk, jaki i wokalista, ale również jako producent i realizator. I to sobie udowodniłem.

- Dlatego przy pracy nad muzyką do filmy ciśnienia nie było. Usiadłem sobie w luźnej atmosferze przed komputerem i nagle tych piosenek zaczęło się robić bez liku. Wobec tego stwierdziłem, że chciałbym nagrać kolejny materiał, który zawierałby piosenki do filmu i nie tylko. I wyszedł mi materiał przebojowy i lżejszy od poprzedniego.

Zapytaliśmy Kazika skąd czerpie wenę twórczą, która pozwala mu wydawać tak często premierowe płyty.

- Skąd wziąłem wenę? Nie wiem, chyba z głowy - śmieje się artysta.

Kazik dodał, że nowego materiału było tak sporo, że spokojnie mógł wydać podwójny album. Jednak nie chciał tego robić z prostej przyczyny.

- Wydanie podwójnej płyty po "Czterdziestym pierwszym" byłoby już przegięciem.

Wkrótce na stronach INTERIA.PL cały wywiad z Kazikiem!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kazik | Kult | w drodze | wene

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje