Reklama

Kazik lepszy od Cohena

Na liście najpopularniejszych płyt w Polsce, album "Dear Heather" Leonarda Cohena o mało co nie zdetronizował dotychczasowego lidera, Kazika z jego "Czterdziestym pierwszym". Jednak kanadyjski bard zadebiutował "tylko" na drugim miejscu. Wiedząc o sporych pokładach sympatii polskich słuchaczy do Cohena, w kolejnych tygodniach można spodziewać się wyrównanej rywalizacji.

Wejście Cohena nie spowodowało jednak wielkiego trzęsienia ziemi na Liście OLiS. Płyty, które zajmowały miejsca tuż za szczytem, spadły o jedną pozycję.

Reklama

Na 6. miejscu zadebiutował Rod Stewart z trzecią częścią jego kolekcji "Stardust: The Great American Songbook vol. 3". W Ameryce szkocki wokalista z tą płytą trafił na sam szczyt listy "Billboardu". Czy powtórzy to osiągnięcie także w Polsce? Zbliżają się święta, więc zapewne będzie to często wybierana płyta pod choinkę.

W tym zadaniu może mu przeszkodzić Robbie Williams. Składanka jego największych przebojów w tydzień po premierze zanotowała największy skok na liście - z 45. na 9. miejsce. Fani brytyjskiego wokalisty zapewne liczą, że to nie koniec możliwości byłego członka boysbandu Take That.

Pierwszą dziesiątkę zestawienia OLiS zamyka w tym tygodniu Marta "Mandaryna" Wiśniewska. Płyta "Mandaryna.com" znajduje się na liście już trzy miesiące, ale jak dotąd najwyżej doszła do 8. miejsca. Od poprawienia tego wyniku dzieli ją już niewiele.

W drugiej dziesiątce zadebiutowały płyty: "Miracle" Celine Dion (15.) i "Kombi c.d." (18.) zreformowanego zespołu KombII, jak obecnie nazywa się popularna w latach 80. grupa Grzegorza Skawińskiego.

Rozczarował Marcin Rozynek i jego nowy album "Następny będziesz ty", który miał atakować czołowe miejsca, a tymczasem wypadł już poza pierwszą dwudziestkę.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje