Reklama

Katatonia nagrywa

W studiu "Fascination Street", położonym na obrzeżach szwedzkiej miejscowości Örebro, trwają prace nad nowym, nie zatytułowanym jeszcze albumem grupy Katatonia. Na kolejnej po "Viva Empitness", ósmej płycie depresyjnych Szwedów, znajdzie się prawdopodobnie 14 utworów, które mają mieć swą premierę przed końcem 2005 roku, jak zwykle za sprawą angielskiej Peaceville Records. Zespół jest już po nagraniach ścieżek perkusji i części gitar.

"Daniel (Liljekvist) zakończył nagrywanie partii perkusji dwa tygodnie temu i wykonał kawał solidnej roboty na 14 kompozycjach. Uderza mocno i precyzyjnie, dzięki czemu w naturalny sposób uzyskaliśmy pełne i silne brzmienie" - napisali członkowie Katatonii na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Reklama

"Podkręciliśmy wzmacniacze, sprawdziliśmy przewody i postaraliśmy się o bardzo ciężkie brzmienie gitary. Do tej pory zarejestrowaliśmy już gitary rytmiczne na połowę materiału" - wyjaśnili Szwedzi.

Studio "Fascination Street" jest tym samym miejscem, w którym w 2003 roku dokonano miksów ostatniego studyjnego albumu Katatonii "Viva Emptiness" (Peaceville Records, 2003).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katatonia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje