Reklama

Kartonowy Piotr Polk

Zadebiutował w wieku 46 lat. Jego płyta jest siódma pod względem sprzedaży. Piotr Polk przyznaje, że występ w programie "Jak oni śpiewają" wiązał się ze sporym stresem. Po show jego matka odziedziczyła kartonowe zdjęcie syna naturalnej wielkości. Mówi, że w końcu ma go na stałe w domu.

"Dobrze się stało, że dopiero teraz nagrałem te płytę. Jestem dojrzalszy" - mówi.

Reklama

Wcześniej brał udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, współpracował z Agnieszką Osiecką i Jerzym Satanowskim. Jednak przygodę z piosenką zakończył w wieku 40 lat.

Do udziału w "Jak oni śpiewają?" namówiła go żona, Magda Wołłejko. Z kolei on namówił ją wcześniej na pisanie sztuk. Uważał, że ma fantastyczny język. Dziś tworzą udany artystyczny duet. Magda napisała słowa do piosenki "Friends", a Polk występuje w sztukach żony. "Klub hipochondryków" w Teatrze Syrena cieszy się sporą popularnością.

"Gram w sztukach żony, to kiepsko brzmi, wiem" - przyznaje aktor.

Piosenkę żony o przyjaźni wykonuje ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi jeszcze z czasów studiów - Zbigniewem Zamachowskim i Wojciechem Malajkatem. Polk przyznaje, że cała trójka nie stara się za bardzo absorbować reszty swoją osobą. Nie spotykają się często, ale zawsze są dla siebie, gdy jest taka potrzeba. I oczywiście mają swoje comiesięczne męskie wieczory, na których rozmawiają o... chorobach.

"Każdy facet jest hipochondrykiem" - przyznaje - "Magda, pisząc sztukę, dobrze o tym wiedziała".

Aktor znany z seriali "Samo życie" czy "Oficer" po debiucie płytowym może też mówić o sobie "wokalista". Ale nie tylko. Pasją Polka jest "ciosanie mebelków".

"Ciosanie mebli to moje hobby i fantastyczny relaks" - opowiada magazynowi "Gala" - "Fizycznie potwornie męczące, bo wszystko robię ręcznie".

W jego rodzinnym domu w Kaletach jest takich mebli 75.

Dla fanek "Nieoficjalnego forum Piotra Polka" jest mężczyzną idealnym. Co na to żona?

"Sama bierze w tym forum udział. Koryguje błędne informacje. Mam nadzieję, że budzę w Magdzie podobne uczucie, jak ona we mnie" - dodaje.

Wstydzi się kilku rzeczy. Między innymi sesji, w której stylizowany jest na hiphopowca i kilku wywiadów o życiu prywatnym.

"Ale jestem pokorny i przyznaję się do błędów" - stwierdza Polk.

Teraz przygotowuje się do wakacyjnej trasy koncertowej. Aktor zapowiada niezłe show.

Nagrań Piotra Polka możecie posłuchać na jego profilu w serwisie Muzzo.pl.

Gala

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: show | Polka | żona | magda | aktor | Jak oni śpiewają | Piotr Polk | polk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje