Karo Glazer i Krzysztof Jaryczewski razem. "Party" Oddziału Zamkniętego po prawie 40 latach

Niemal 40 lat po premierze oryginalnej wersji Oddziału Zamkniętego do sieci trafiła zaskakująca wersja przeboju "Party". "Zróbmy więc prywatkę jakiej nie przeżył nikt" - zaśpiewała wokalistka Karo Glazer, która do współpracy zaprosiła Krzysztofa Jaryczewskiego, pierwszy głos Oddziału.

Karolina Glazer nagrała nową wersję przeboju Oddziału Zamkniętego
Karolina Glazer nagrała nową wersję przeboju Oddziału ZamkniętegoMateusz Grochocki/Dzień Dobry TVNEast News

Kolektyw producencki RED Music, na którego czele stoi Karolina Glazer "KARO", przygotował zaskakującą wersję przeboju "Party" skierowaną do młodego pokolenia.

"Spacerując warszawskim Powiślem, w jednym z klubów usłyszałam tę piosenkę. Wtedy pomyślałam, że należy się jej drugie życie. Spotkałam się z założycielami Oddziału Zamkniętego i udało się! Uzyskałam ich zgodę i zaprosiłam do współpracy przy nowej wersji "'Party'" - opowiada Karolina Glazer.

Współczesna wersja połączyła slap housowe brzmienie z barwą syntezatorów, charakterystycznych dla utworów z tamtych lat.

Producenci zaprosili do współpracy nad nową wersją piosenki wokalistę Krzysztofa "Jarego" Jaryczewskiego oraz gitarzystę Wojciecha Pogorzelskiego, założycieli Oddziału Zamkniętego. Zaproszenie przyjął ten pierwszy, głos Oddziału w latach 1979-81 i 1982-85. Od 2013 r. stoi na czele własnej grupy Jary Oddział Zamknięty (początkowo działającej pod nazwą Jary Band).

Piosenka "Party" w oryginale pochodzi z debiutanckiej, imiennej płyty Oddziału Zamkniętego wydanej w 1983 r.

Czytaj także:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas