Reklama

Kara za Eminema

Prezenter jednej ze stacji radiowych w amerykańskim stanie Wisconsin, naraził swych pracodawców na karę siedmiu tysięcy dolarów za wyemitowanie nieocenzurowanej wersji przeboju "The Real Slim Shady" Eminema. Jak wyjaśnił, stało się to przez przypadek.

DJ pracujący w stacji WZEE-FM dowiedział się o nałożonej na stację karze w piątek, 19 stycznia, i natychmiast złożył wniosek o apelację. Twierdzi, że zagrał piosenkę około godziny 15:30, a stało sie to pod koniec sieprnia ub. roku. Zaprogramował odtwarzacz na wersję ocenzurowaną i poszedł odebrać telefon, nie zauważył więc, że odtwarzacz przeskoczył i sam zagrał wersję zawierającą przekleństwa. Kiedy tylko usłyszał w głośniku co się dzieje, natychmiast wyłączył płytę.

Reklama

W uzasadnieniu swej decyzji Federalna Komisja ds. Eteru, która ustala normy i karze za ich naruszenie, napisała: "Utwór 'The Real Slim Shady' w nieocenzurowanej wersji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie może być prezentowany w godzinach, kiedy potencjalnymi słuchaczami radia mogą być dzieci, to znaczy pomiędzy szóstą rano i 22 wieczorem".

Sprawa przypuszczalnie znajdzie swój finał w sądzie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Eminem | slim | kara | Real | Marshall Bruce Mathers III

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje