Reklama

Kapela Ze Wsi Warszawa i hip hop

Niewykluczone, że wkrótce doczekamy się bardzo oryginalnego połączenia tradycyjnej muzyki z Mazowsza z senegalskim hip hopem. O takich planach myślą muzycy Kapeli Ze Wsi Warszawa i Daara J. Ten pomysł ujawnił nam grający w Kapeli na skrzypcach i lirze korbowej Wojtek Krzak.

Co ciekawe, obie formacje są laureatami prestiżowej nagrody BBC3 dla wykonawcy z kręgu world music z 2004 roku - Kapela jako "nowa twarz", a Daara J w kategorii "Afryka".

Reklama

Pobyt Krzaka w szkockim Edynburgu, gdzie wręczano nagrody, zaowocował nawiązaniem znajomości z Senegalczykami.

- Grają bardzo dobry hip hop. W tym roku odbyliśmy wspólną trasę po Polsce, "Jeden mały świat" - to były jedne z nielicznych naszych występów u nas. To kolejny dowód na to, że muzyka może łączyć, bo na jednej scenie, akurat w Polsce, stawały zespoły będące laureatami nagrody BBC. Rzadko kiedy na świecie zdarzają się takie koncerty - opowiada w wywiadzie dla INTERIA.PL Wojtek Krzak.

- W dodatku były to tak diametralnie różne zespoły. Daara J sięgają do pierwocin hip hopu, do tego starego afrykańskiego stylu mówienia i robią to bardzo smacznie, a z drugiej strony jesteśmy my z tą mazowiecką muzyką. Wydaje mi się, że to właśnie przepis na to, jak podchodzić do tej muzyki - dodaje muzyk Kapeli.

Są szanse, że ta współpraca przerodzi się we wspólne nagrania.

- Może zdradzę tu pewną tajemnicę i INTERIA.PL będzie miała jakiś tam smaczek. Mamy w planach nagranie czegoś razem z zespołem Daara J na ich nową płytę, ale na to musimy jeszcze trochę poczekać, bo jest jeszcze za wcześnie.

- Na te koncerty, które graliśmy w Polsce (zorganizowane przez Mirka "Makena" Dzięciołowskiego z Joint Venture Sound System), przychodzili ludzie z bardzo różnych kultur - ci, co słuchają world music, ale też reggae, hip hopu, bo akurat grał z nami Feel-X. Liczę na to, że uda się to w przyszłości powtórzyć, może nawet na większą skalę - kończy Wojtek Krzak.

Od poniedziałku, 24 stycznia, w Polsce dostępna jest trzecia płyta Kapeli Ze Wsi Warszawa, zatytułowana "Wykorzenienie". Możecie ją wygrać w naszym konkursie.

Szczegóły znajdziesz tutaj.

A już w piątek, 28 stycznia, gośćmi naszej CZATerii będą muzycy Kapeli Ze Wsi Warszawa. Początek rozmowy o godz. 12.

Przeczytaj cały wywiad z Kapelą Ze Wsi Warszawa.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wojtek | muzycy | nagrody | Warszawa | WSI | Kapela Ze Wsi Warszawa | hip hop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje