Reklama

Jopek/Metheny kontra Williams

Na liście najlepiej sprzedających się w Polsce albumów, jaką co tydzień przygotowuje ZPAV, wspólnie z Instytutem Pentor, pojawiło się sporo zmian. Za wydarzenie można uznać choćby fakt, że po raz pierwszy od pięciu tygodni, na pierwszym miejscu nie ma Krzysztofa Krawczyka. Jeszcze większą niespodziankę sprawił jednak Robbie Williams, który awansował aż o 33. pozycje.

Na miejscu pierwszym pojawił się, zgodnie z oczekiwaniami, choć z małym poślizgiem, duet Anny Marii Jopek i słynnego amerykańskiego gitarzysty Pata Metheny'ego, z płytą "Upojenie". Na pozycję drugą spada tym samym Krzysztof Krawczyk, który przy pomocy młodszych kolegów nagrał album "... bo marzę i śnię".

Reklama

Na miejsce trzecie z dwunastego wskoczyła taneczna składanka "Bravo Hits Zima 2003", najchętniej zamawiana przez polskie sklepy w okresie przedświątecznym. Na czwarte przesunęła się największa niespodzianka zestawienia, czyli Robbie Williams z najnowszym albumem "Escapology", który jeszcze tydzień wcześniej znajdował się na odległym, 37. miejscu.

Na piąte z trzeciego spada król gitary elektrycznej, Carlos Santana i "Shaman", a na szóstym i siódmym znajdują się - tak jak w zeszłym tygodniu - "Czy te oczy mogą kłamać - piosenki Agnieszki Osieckiej" grupy Raz, Dwa, Trzy oraz "Antidotum" Kasi Kowalskiej.

Poniżej mamy do czynienia ze sporymi awansami. Na pozycję ósmą z czternastej, wskakuje mocno promowana przez TVP1 składanka "Zagraniczne przeboje TVP 1 vol.3", na dziewiątą z 23. miejsca przesuwa się Leonard Cohen i zbiór jego najsłynniejszych przebojów zatytułowany "The Essentials", a dziesiątkę zamykają, awansując z 19., Wilki z "4".

W drugiej dwudziestce mamy dwie nowości. Na 13. miejscu pojawił się jeden z finalistów polskiej edycji "Idola", Tomek Makowiecki z zespołem, czyli płyta "Makowiecki Band". Na 18. pozycji znalazł się album ze ścieżką dźwiękową do drugiej części filmu o dzielnej drużynie pierścienia, czyli "The Lord Of The Rings 2: The Two Towers".

Znaczny spadek odnotowali muzycy U2, których zbiór największych przebojów "The Best Of 1990-2000" przesunął się z 4. miejsca na piętnaste. Nie najlepiej poradziły sobie także w zeszłym tygodniu moskwianki z grupy Tatu. Ich album "200 Po Vstriechnoy" spada z pozycji piątej na dziewiętnastą.

Na odległym 30. miejscu pojawił się świąteczny album Ryszarda Rynkowskiego, zatytułowany "Kolędy".

Zobacz pełne zestawienie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Robbie Williams | williams

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje