Reklama

John Wetton: Jesienią w Polsce?

Na początku kwietnia John Wetton, legendarny brytyjski wokalista i gitarzysta basowy grup King Crimson i Asia, zagrał kilka koncertów w Polsce. Jak powiedział w rozmowie z INTERIA.PL, ma nadzieję zagrać znowu w naszym kraju jesienią 2003 roku, w czasie tournee promującego jego nową płytę "Rock Of Faith". Przy okazji zaprzeczył pogłoskom, jakoby reaktywować miała się grupa Asia.

- Trasa koncertowa rozpocznie się we wrześniu. Obecnie pracujemy nad specjalnym urządzeniem, dzięki któremu będziemy mogli podczas koncertów uzyskać wszystkie te efekty, które na płycie wygenerowaliśmy przy pomocy komputera. Czeka nas sporo pracy, aby to wszystko przygotować.

Reklama

- Niedawno zagraliśmy koncert Londynie, gdzie zaprezentowaliśmy w sumie cztery nowe kompozycje i wygląda na to, że wszystko zmierza w dobrym kierunku - powiedział John Wetton w rozmowie z INTERIA.PL.

Artysta zaprzeczył również pogłoskom, jakoby ponownie miał nagrać album pod szyldem Asia.

- Nie można wierzyć wszystkiemu, co znajdziesz w Internecie. To bardzo użyteczna rzecz, ale niestety coraz częściej znajduję potwierdzenie faktu, że więcej w nim bzdur aniżeli wiarygodnych wiadomości. To bardzo niebezpieczna rzecz.

- Nie mamy żadnych takich planów. Stosunki między nami są znośne, pozytywne, ale jakoś na razie nie widzę takiej możliwości, abyśmy mogli coś razem nagrać. Każdy z nas ma swoje zajęcia, to raz, a dwa to chyba nie jesteśmy do tego przekonani

John Wetton już myśli o powrocie do Polski na koncerty. Jeśli wszystko dobrze się potoczy, polska publiczność otrzyma szansę obejrzenia aż pięciu występów artysty.

- Wstępnie zacząłem już przymiarki do tego. I jeśli wszystko potoczy się po mojej myśli, to jest szansa, że zagram w Polsce w sumie pięć koncertów w ramach tej trasy. Mam nadzieję, że się uda, bo bardzo mi na tym zależy.

Przeczytaj wywiad z Johnem Wettonem!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Asia | King Crimson | jesien | Polsko! | john | John Wetton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje