John Lennon kpi z niepełnosprawnych? (zobacz wideo)

W sieci pojawiło się wideo z koncertu The Beatles z 1960 roku. Na nagraniu widać, jak John Lennon naśladuje zachowania ludzi upośledzonych.

John Lennon i jego ukochana Yoko Ono

Fragment koncertu The Beatles wyemitowano w programie "It Was Alright in the 60s" nadawanym w brytyjskiej stacji Channel 4. To telewizyjne show dokumentuje wiele kontrowersyjnych momentów z tamtych czasów. 

Reklama

Media szybko podchwyciły temat archiwalnego filmiku. Widać na nim, jak John Lennon udaje ruchy i zachowanie osób niedorozwiniętych umysłowo, kiedy prosi publiczność, by ta zaczęła klaskać w dłonie.

Lorraine Bellamy z organizacji charytatywnej Mencap zajmującej się pracą z osobami niepełnosprawnymi była wyraźnie zniesmaczona archiwalnym materiałem. Członkowie Mencap skrytykowali nagranie, nazywając je "szokującym i bolesnym".

"Czasy może i się zmieniły, ale mnie zawsze trudno jest uwierzyć, że ci znani ludzie mogą mieć tak okropne spojrzenie na prawdziwych ludzi" - mówiła Bellamy.

Kobieta przyznała, że na przestrzeni lat zauważyła dużą zmianę w zachowaniach wobec ludzi upośledzonych.  

"Wiele się zmieniło, ale przed nami wciąż daleka droga zanim społeczeństwo zda sobie sprawę, że ludzie niepełnosprawni mają te same nadzieje, marzenia i uczucia, co każdy i powinni być traktowani z takim samym szacunkiem jak wszyscy. Nie jesteśmy tu po to, żeby się wyśmiewać i mam nadzieję, że dzisiejsi celebryci nigdy nie odważyliby się zachować w ten sposób" - dodała Lorraine Bellamy.

Zobacz nieeleganckie zachowanie Johna Lennona:

Dowiedz się więcej na temat: beatles | john lennon

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje