"Jestem Bogiem" Paktofoniki w wersji disco polo? Internauci bezlitośni

Oliwia Kopcik

Oprac.: Oliwia Kopcik

"Jestem Bogiem" to pierwszy kawałek, który przychodzi do głowy po usłyszeniu nazwy "Paktofonika". To też jeden z najważniejszych utworów w historii polskiego rapu. Do sieci trafiła wersja kultowego nagrania

Koncert Pokahontaz - zespołu Rahima i Focusa, bylych czlonkow Paktofoniki
Koncert Pokahontaz - zespołu Rahima i Focusa, bylych czlonkow PaktofonikiLeszek RusekReporter

Zespół Paktofonika powstał w 1998 roku w Katowicach. W jego skład weszli: Piotr "Magik" Łuszcz, Sebastian "Rahim" Salbert i Wojciech "Fokus" Alszer. W 2000 roku ukazał się album "Kinematografia", który szybko stał się kultową pozycją w historii polskiej muzyki. 

"Jestem Bogiem", ale to disco polo

Jednym z najpopularniejszych nagrań Paktofoniki jest utwór "Jestem Bogiem". Za sprawą sztucznej inteligencji do sieci trafiła przeróbka utworu w wersji... disco polo.

Do nagrania dołączono nawet teledysk, na którym widać nagraną VHS-em imprezę z początku lat 90.

Internauci szybko zaczęli wyrażać swoją opinię. "Nie mogę uwierzyć, że Paktofonika zrobiła cover tego", "Tańczyło się do tego w 93 w Jarocinie, piękne czasy", "No nareszcie Paktofonika w wersji, której da się słuchać" - żartowali. "Gdyby Magik to słyszał, to by z grobu wstał", "I już wiemy co od teraz będzie najpopularniejszym kawałkiem hip-hopowym 2024" - komentowali inni. Zobacz klip na YouTube.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}