Reklama

Jefferson Airplane skarżą swego założyciela

Legenda amerykańskiego rocka, grupa Jefferson Airplane, pozwała do sądu Paula Kantnera, współzałożyciela formacji. Muzycy zarzucają swemu koledze bezprawne wykorzystanie nazwy grupy podczas trasy jego własnego zespołu.

Skargę do sądu w San Francisco wniosła Jefferson Airplane Incorporated, w której udziały ma również Kantner. To jednak, zdaniem pozostałych członków grupy, nie daje mu prawa do swobodnego dysponowania nazwą. "Jefferson Airplane są w Rock And Rollowym Salonie Sławy. I jeśli ludzie słyszą tę nazwę, oczekują, że zobaczą na koncercie śpiewającą Grace Slick. Tak jednak nie jest. To oszukiwanie fanów i musimy to przerwać" - powiedział Bill Thompson, menedżer zespołu.

Reklama

Kantner uważa natomiast, iż ma prawo korzystać z nazwy. Powiedział: "Przez tyle lat nie było z tym problemu i uważam, że to daje mi prawo do używania nazwy". Menedżer Jefferson Airplane nie podziela jego zdania. Uważa, że jeśli kiedyś grupa zdecyduje się powrócić na scenę, fani nie będą wiedzieć, na który koncert pójść. "Nie można dopuścić, aby wówczas na rynku istniał gorszy produkt o tej samej nazwie" - uważa Bill Thompson.

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nazwy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje