Reklama

Jarocin Festival 2019: Motyw Riedel czy święto disco polo? Sprzeczne doniesienia

W dniach 12-14 lipca ma się odbyć tegoroczna edycja Jarocin Festiwal. Legendarną imprezę czekają spore zmiany, choć burmistrz miasta Adam Pawlicki zaprzecza, że pojawią się wykonawcy disco polo.

W dniach 12-14 lipca ma się odbyć tegoroczna edycja Jarocin Festiwal. Legendarną imprezę czekają spore zmiany, choć burmistrz miasta Adam Pawlicki zaprzecza, że pojawią się wykonawcy disco polo.
Rysiek Riedel (Dżem) podczas Festiwalu w Jarocinie w 1986 r. /Krzysztof Wójcik /Agencja FORUM

W weekend pojawiły się informacje o zmianie muzycznego profilu Jarocin Festiwal 2019.

Portal wlkp24.info podał nieoficjalne informacje, że mogą pojawić się przedstawiciele bardziej rozrywkowych gatunków, jak disco polo i pop.

Na poniedziałek (18 lutego) opozycyjni radni zwołali nadzwyczajną Sesję Rady Miasta i Gminy Jarocin, która poświęcona zostanie w pełni tematowi imprezy.

"Zmiany na pewno będą. (...) Jarocin zawsze był otwarty na różne gatunki muzyczne. Kiedyś festiwal miał nazwę MMG czyli 'Muzyka Młodej Generacji'. W Jarocinie grano najnowsze trendy muzyczne" - zapowiadał burmistrz Adam Pawlicki, który na sesji ma być reprezentowany przez sekretarza gminy.

Reklama

"Nieprawdziwa informacja w GJ, w której napisano, że na festiwalu może być muzyka disco-polo, wywołała niezły ferment w mediach. Dlaczego ktoś wypisuje takie bzdury - nie wiem, ale może zaszkodzić festiwalowi. Nie przewiduję muzyki disco-polo na Jarocin-Festiwal" - podkreślił Pawlicki na Facebooku.

Organizacją imprezy w tym roku ma zająć się Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych w Jarocinie (wcześniej zaangażowane było w to Muzeum Regionalne).

Na oficjalnej stronie festiwalu poza datami widnieje zdjęcie Ryszarda Riedla, niezapomnianego wokalisty grupy Dżem (posłuchaj przeboju "Whisky"!). W tym roku w lipcu minie 25 lat od jego śmierci. Przypomnijmy, że to jarociński festiwal stał się przepustką Dżemu do sławy w 1980 r.

To właśnie Riedel ma być motywem przewodnim tegorocznej edycji - w 2017 r. patronem imprezy był Czesław Niemen, a rok temu Johnny Rotten, wokalista grupy Sex Pistols.

Posłuchaj utworu "God Save The Oueen" Sex Pistols!

Adam Pawlicki poinformował, że "trwają rozmowy" z wykonawcami, którzy mają pojawić się na festiwalu.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jarocin Festiwal | ryszard riedel | Dżem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy