Reklama

James Murphy i Chuck Billy po operacji

James Murphy przeszedł skomplikowaną operację usunięcia raka mózgu - a właściwie trzech różnych guzów, które rozwinęły się w jego korze mózgowej. Lekarzom udało się usunąć 70 procent nowotworu, a pacjent czuje się ponoć bardzo dobrze. Czeka go teraz długotrwała chemio- i radioterapia. Na podobnym etapie kuracji jest Chuck Billy, wokalista Testament.

James Murphy to wirtuoz gitary znany z działalności solowej oraz m.in. ze współpracy z grupami Obituary, Testament, Cancer, Disincarnate i... Death, której lidera, Chucka Schuldinera, rak zabił kilka dni temu. W połowie br. stan zdrowia Murphy'ego był bardzo poważny. Muzyk cierpiał na zaniki pamięci i tylko natychmiastowa operacja uratowała mu życie. Żeby dostać się do guzów chirurdzy musieli usunąć mu lewą kość policzkową i dopiero ten zabieg pozwolił na usunięcie 70 procent chorej tkanki. Pozostała część nowotworu ma zostać zniszczona przy pomocy naświetleń i chemioterapii.

Reklama

- Kiedy rozmawiałem z nim ostatnio przez telefon, nie dawał mi dojść do słowa. Bardzo się cieszę, że jest w takiej formie. James ma przy tym mnóstwo nowych pomysłów i bardzo denerwuje się, że od tak dawna nie nie miał w ręku gitary - twierdzi Eric Peterson, lider grupy Testament.

Pomyślnie przebiega również rekonwalescencja Chucka Billy'ego, wokalisty Testament, który we wrześniu przeszedł podobną operację w szpitalu w San Francisco. Podczas ośmiogodzinnego zabiegu Indianinowi usunięto 90 procent nowotworu i podobnie jak Murphy poddawany jest teraz chemioterapii. Niestety, kuracja, której został poddany Billy, jest na tyle wyniszczająca, że pacjenta czeka prawdopodobnie przeszczep zastawki i fragmentu tętnicy, jeśli w najbliższych tygodniach układ krążenia nie zacznie funkcjonować poprawnie.

- Wiem, że ta gra jeszcze się nie skończyła - powiedział Chuck, który odpoczywa obecnie w swoim domu, wśród najbliższych.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: testament | procent | Chuck | James Murphy | Billy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje