"Jakby Quentin Tarantino nagrywał metal". Co szykuje Bruce Dickinson?

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

26 lipca w limitowanej wersji CD ukaże się "Resurrection Men" - nowy singel z "The Mandrake Project", czyli pierwszego od blisko 20 lat solowego albumu Bruce'a Dickinsona. Dodajmy, że ten utwór w wykonaniu wokalisty Iron Maiden mieliśmy okazję usłyszeć na żywo na początku czerwca podczas Mystic Festival w Gdańsku.

Bruce Dickinson promuje swój solowy projekt
Bruce Dickinson promuje swój solowy projektKrzysztof ZatyckiAgencja FORUM

"Ta surf rockowa gitara w stylu Dicka Dale'a na początku utworu - to ja!" - mówi ze śmiechem Bruce Dickinson, mówiąc o singlu "Resurrection Men" (sprawdź!).

Premiera limitowanego CD z tym utworem odbędzie się w trakcie trwającej światowej trasy wokalisty Iron Maiden. Jednym z przystanków był Mystic Festival w Gdańsku.

"Bawiliśmy się z ustawieniem tremolo, ułożyliśmy akordy i wtedy stwierdziłem, że brzmi to świetnie. To było coś jakby Quentin Tarantino nagrywał metal. Potem przeszliśmy w cięższe klimaty w środku utworu i to brzmiało jakbyśmy wprowadzali tu Geezera Butlera, coś jak wczesne nagrania Black Sabbath, jak 'Behind the Wall of Sleep'. To brzmiało naprawdę ciężko!" - dodaje wokalista.

Bruce Dickinson ze specjalnym wydaniem

Trzy utwory ukażą się na CD w twardej tekturowej oprawie z książeczką. Limitowana seria dostępna tylko w przedsprzedaży w sklepie artysty zawierać będzie dodatkowo podwójny plakat stylizowany na filmowy o wymiarach 375mm x 285mm.

Plakaty nawiązują do trzeciej serii komiksu Bruce'a "The Mandrake Project", który swoją premierę będzie miał 17 lipca dzięki wydawnictwu Z2.

Obydwa dodatkowe utwory na CD: "Afterglow Of Ragnarok" i "Abduction", zostały zarejestrowane w trakcie koncertu Dickinsona w Brazylii, w Sao Paulo, 4 maja 2024 roku, w trakcie trwającej nadal międzynarodowej trasy promującej "The Mandrake Project".

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}