Reklama

Jag Panzer: DVD własnym sumptem

Wydawanie płyt kompaktowych własnym sumptem w dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi, ale mało który zespół porywa się na tak kosztowną i skomplikowaną imprezę jak wypuszczenie na rynek DVD, zrobionego własnymi siłami i za własne pieniądze. Na pomysł taki wpadła pochodząca z Kolorado heavymetalowa grupa Jag Panzer, a wydawnictwo zatytułowane "The Era Of Kings And Conflict" dostępne będzie już latem br.

Jak twierdzi Mark Briody, gitarzysta Jag Panzer, będzie to pierwsze "podziemne, metalowe DVD". Co prawda, Century Media, firma która wydaje płyty Jag Panzer, była zainteresowana wydaniem "The Era Of Kings And Conflict", ale zaproponowała, że dojdzie do tego dopiero wiosną 2003 roku, na co zespół nie chciał się zgodzić. Muzycy wzięli więc sprawy w swoje ręce.

Reklama

"Chciałem pokazać światu, że nie tylko zespoły techno są w stanie zrobić coś takiego, jak wydanie własnym sumptem płyty DVD. Tak, głupi metalowiec też potrafił połapać się w tych wszystkich obliczeniach, wie jak renderować obrazy, wie co to jest edycja nielinearna, green screen i to wszystko, co potrzebne w profesjonalnej produkcji wideo. Praca nad tym DVD była bardzo ciężka, ale wiele się nauczyłem" - chwali się Briody.

Płyta zawiera wideoklipy do utworów "Take To The Sky", "The Silent", "Cold Is The Blade", "King At A Price" i "Iron Eagle", koncert z 2001 roku z Szwajcarii i garść ciekawych dodatków. Zespół zamierza sprzedawać DVD na koncertach, głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Trwają jednak negocjacje na temat dystrybuowania płyty przez Century Media na kontynencie europejskim.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jag Panzer | and | Jaga | Era | DVD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje