Reklama

Jackson wolny za 3 mln dolarów

Oskarżony o molestowanie seksualne małoletniego chłopca "król muzyki pop" Michael Jackson stawił się w czwartek do dyspozycji władz w Santa Barbara w Kalifornii. Po uiszczeniu 3 mln dolarów kaucji został wypuszczony na wolność.

Za czyny, o które oskarżony jest piosenkarz, grozi kara do 8 lat więzienia. Kaucja, jaką wpłacił,wynosi 3 miliony dolarów, co stanowi niespełna 1 procent jego majątku, szacowanego na 350 mln dolarów.

Reklama

To, co dzieje się w tej chwili w USA, z pewnością przejdzie do historii telewizji - tak jak niegdyś pościg za samochodem O.J. Simpsona. Kiedy samolot Jacksona wylądował na lotnisku w Santa Barbara, nie było wiadomo, czy gwiazdor jest na pokładzie, bo maszyna wjechała do połowy hangaru, tak, aby telewizyjne kamery nie mogły zarejestrować, kto z niej wysiada.

Wrzawa wokół oskarżenia może oznaczać koniec kariery Jacksona, zwłaszcza jeśli wina zostanie mu udowodniona. Jeśli jednak zostanie uniewinniony, może być różnie. Mimo wszystko wydaje się, że opinia publiczna jest już nieco zmęczona sensacjami na temat Jacksona. I o ile chętnie będzie go oglądać na sali sądowej, to o tyle niekoniecznie będzie kupować jego płyty.

Ale kariera to nie jedyny problem Obecna sprawa może go kosztować utratę praw do opieki nad trójką swoich dzieci.

Jackson przyznał w przeszłości, że sypia w jednym łóżku z dziećmi - nie swoimi - które nocują czasem w jego luksusowej rezydencji Neverland w Kalifornii. Twierdził jednak, że "nie jest to seksualne".

Liczni komentatorzy, w tym prawnicy, wypowiadający się w amerykańskiej telewizji, mówią, że nie mają wątpliwości, iż Jackson jest pedofilem i powinien za to odpowiedzieć.

Piosenkarz był dwukrotnie żonaty, m.in. z córką Elvisa Presleya, Lisą Marie Presley. Z obu małżeństw, które się rozpadły, ma troje dzieci.

Sam o sobie mówi, że "czuje się dzieckiem w ciele mężczyzny". Zdaniem komentatorów, jego psychikę tłumaczy trudne dzieciństwo, kiedy był odrzucony przez ojca.

RMF/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje