Reklama

Iron Maiden i "Śmierć na drodze"

Grupa Iron Maiden, londyńska legenda NWOBHM przygotowała dla swoich wiernych fanów kolejny materiał DVD. Album "Death On The Road", 3-dyskowe koncertowe wydawnictwo jest zapisem koncertu w " Westenfalenhalle Arena" w Dortmundzie z grudnia 2003 roku, wzbogaconym o potężną ilość dodatków. DVD ukaże się 6 lutego nakładem wytwórni EMI.

"Zdajemy sobie sprawę, że fani musieli poczekać na to DVD dłużej niż było to planowane, ale Iron Maiden godzi się tylko na produkcje najwyższej jakości. Na tym DVD widoczny jest dodatkowy czas i ogromny wysiłek, który włożyliśmy w jego produkcję" - mówi Steve Harris, basista Iron Maiden.

Reklama

"Mogę z pewnością powiedzieć, że kiedy ludzie zobaczą takie utwory jak Paschendale czy Dance of Death, szczęki opadną im do podłogi - tak jak to było w moim przypadku, kiedy w domu obejrzałem ostateczną wersję. Z takimi wizualizacjami i odtwarzaniem w 5.1 na przyzwoitym sprzęcie człowiek czuje się jakby był w pierwszych rzędach na koncercie!" - zachwyca się Steve Harris.

Aby zapewnić najwyższą jakość, uniknąć ustępstw i odtworzyć najlepszy dźwięk i obraz, zespół zdecydował się na wydanie koncertu na dwóch oddzielnych dyskach: jeden z tradycyjną ścieżką stereo, drugi z dźwiękiem 5.1, specjalnie zmiksowanym przez Kevina "Cavemana" Shirleya.

Trzeci dysk DVD to dodatki specjalne: ekskluzywny film dokumentalny wyreżyserowany przez Matthew Amosa, który odpowiadał także za DVD "The Early Days" - wcześniejszy dokument o grupie. Produkcja Amosa na "Death On The Road" to dogłębne spojrzenie na produkcję albumu "Dance Of Death", od momentu komponowania utworów, przez nagrywanie, aż po detale potrzebne do zorganizowania tak potężnego show.

"Ten dokument to coś specjalnego dla fanów, to obraz tego jak Iron Maiden razem pracują podczas nagrań. Tygodniami namawiałem ich, żeby wpuścili kamerę do studia. Wcześniej nigdy się na to nie zgadzali, ale tym razem zdecydowaliśmy się, by kamera zarejestrowała proces nagrywania. Duża część została nagrana przez Kevina Shirley'a i samych członków zespołu. Myślę, że ten materiał znakomicie oddaje talent, wysiłek i niezwykłą atmosferę podczas sesji nagraniowych Iron Maiden" - powiedział Rod Smallwood, menedżer brytyjskiej legendy heavy metalu.

Na DVD "Death On The Road" znajdą się też wideoklipy promujące ostatni studyjny album, wywiady z członkami ekipy produkcyjnej i fanami, szkice projektów oraz fotogaleria. W sumie dysk z dodatkami trwać będzie ponad trzy godziny.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Iron Maiden | nie żyje | DVD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje