Reklama

Reklama

INTERIA.PL na festiwalu Roskilde

W czwartek, 29 czerwca, rozpocznie się jeden z największych i najsłynniejszych festiwali muzycznych w Europie. Mowa o duńskim Roskilde, który w tym roku obchodzi swoje 35. urodziny. Gwiazdami tegorocznej edycji imprezy będą między innymi Bob Dylan, Roger Waters (Pink Floyd), Morrissey, Tool, Guns N' Roses, The Strokes, Kanye West czy Franz Ferdinand. Portal INTERIA.PL, podobnie jak w zeszłym roku, będzie obecny na festiwalu, a na naszych stronach będziecie mogli znaleźć najświeższe relacje i galerie zdjęć.

Poza wymienionymi gwiazdami, na aż siedmiu scenach w sumie zaprezentuje się kilkuset wykonawców, prezentujących wszelkie możliwe style muzyczne.

Jak zwykle Roskilde to nie tylko pierwszoplanowe gwiazdy, ale także młode, utalentowane zespoły. Tym razem będą to m.in. Arctic Monkeys, Coheed And Cambria, Editors, Matisyahu i wiele innych, których sylwetki spróbujemy wam przybliżyć w naszych relacjach.

W tym roku Rosklide stoi jednak przede wszystkim pod znakiem występów weteranów rockowych. Mowa tu o Guns N' Roses, którzy w tym roku mają wydać pierwszy od 15 lat album, Morrissey'u, byłem wokaliście The Smiths, który ponownie święci tryumfy jako artysta solowy i legendarnym Bobie Dylanie, którego przedstawiać nie trzeba.

Reklama

Gratką nie tylko dla fanów Pink Floyd będzie na pewno występ byłego lidera tego zespołu, Rogera Watersa, który w Roskilde wykona w całości słynną suitę "Dark Side Of The Moon".

Jednak Roskilde to nie tylko muzyka. Wart podkreślenia jest fakt, że zyski ze sprzedaży karnetów na festiwal przeznaczone są już tradycyjnie na cele charytatywne.

Poza tym na festiwalowym terenie pełno jest różnego rodzaju aktywności artystycznych: spektakli teatralnych, performance'ów, projekcji i innych.

Tegoroczny festiwal potrwa do niedzieli, 2 lipca.

Zobacz teledyski festiwalowych wykonawców na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bob Dylan | Pink Floyd | Pink | mowa | Guns N'Roses | festiwal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy