Reklama

Reklama

Informator koncertowy: Polscy muzycy ruszają w trasy - sprawdź szczegóły!

Nie trafiają na pierwsze strony gazet, a media plotkarskie nie żywią się skandalami z ich udziałem. Mimo to w ubiegłym roku wydali dobrze przyjęte płyty, których warto posłuchać, a później sprawdzić na żywo podczas koncertów. Postanowiliśmy ułatwić wam nieco zadanie i zebraliśmy w jednym miejscu informacje o najbliższych trasach koncertowych kilku wybranych polskich artystów sceny alternatywnej.

Julia Pietrucha

Szerszej publiczności Julia Pietrucha dała się poznać jako aktorka ("Na Wspólnej", "Blondynka", "M jak Miłość") i modelka. Wówczas mało kto wiedział, że największą pasją życiową Julii jest muzyka.

Zaczynała od publikowania swoich autorskich utworów na prywatnym kanale w serwisie Youtube. W obliczu dużego zainteresowania i ciepłych komentarzy osób słuchających jej muzyki, własną twórczością postanowiła podzielić się z szerszą publicznością, a swoje piosenki wydać na płycie.

Reklama

Na jej debiutancki album "Parsley", który ujrzał światło dzienne 15 kwietnia, trafiło 15 utworów gromadzonych przez lata i "oswojonych delikatnymi dźwiękami ukulele".

Później wszystko potoczyło się bardzo szybko. Debiutancki koncert na Open'erze, kolejne występy, napływ fanów, rosnąca sprzedaż płyty i słowa uznania od Dawida Podsiadły czy Łukasza Stasiaka.

Wraz z nowym rokiem Julia Pietrucha rusza w nową, klubową trasę koncertową, odwiedzając kilkanaście polskich miast:

26.02 - Łowicz, Kino Fenix
19.03 - Lublin, Filharmonia Lubelska
26.03 - Sosnowiec, Sala Widowiskowo-Koncertowa Muza
27.03 - Chorzów, Teatr Rozrywki
28.03 - Kraków, Teatr Variété
31.03 - Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
01.04 - Piła, Regionalne Centrum Kultury
02.04 - Suchy Las, Centrum Kultury
05.04 - Warszawa Teatr Muzyczny Roma
08.04 - Gdańsk Teatr Szekspirowski
09.04 - Koszalin, Filharmonia Koszalińska
10.04 - Wejherowo, Wejherowskie Centrum Kultury
20.04 - Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury
21.04 - Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska.

Ralph Kamiński

W swoją pierwszą trasę koncertową rusza również Ralph Kamiński, autor jednego z ciekawszych polskich albumów wydanych w ubiegłym roku.

"Morze" to debiutancka i bardzo osobista opowieść Ralpha promowana teledyskami do utworów "Podobno", "Zawsze" oraz "Meybick Song". Ten młody wokalista, autor tekstów oraz kompozytor jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

Studiował również na Muzycznym Uniwersytecie Codarts w Rotterdamie. Artysta związany jest na co dzień Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jego twórczość nawiązuje stylistyką do artystycznego popu oraz muzyki filmowej. Instrumenty klasyczne, takie jak skrzypce czy fortepian, to nieodłączne elementy tworzonych przez niego kompozycji.

Niektórzy mogą kojarzyć Ralpha jeszcze z drugiej edycji programu "X Factor", gdzie zachwycił jurorów m.in. swoją wersją utworu Norah Jones.

Trasa koncertowa promująca płytę "Morze":

4.03 - Jasło  (Koncert Premierowy)- Jasielski Dom Kultury 
5.03 - Przemyśl - Scena Bunkier
10.03 - Wrocław - Vertigo
11.03 - Poznań - Dragon
17.03 - Łódź - Muzeum Książki Artystycznej
30.03 - Kraków - Szpitalna 1
12.04 - Warszawa (finał trasy) - Stodoła Open Stage.

Sorry Boys

"Roma", trzeci studyjny album Sorry Boys, ukazał się 18 listopada zeszłego roku. Napisany w połowie po polsku i w połowie po angielsku materiał, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych - od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję gospel.

Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Pierwszym singlem zapowiadającym płytę był utwór "Wracam".

Zespół Sorry Boys już rozpoczął koncertową promocję swojej nowej płyty. Sprawdźcie, gdzie jeszcze można posłuchać ich na żywo:

27.01 Zielona Góra, Kawon
28.01 Opole, NCPP
29.01 Wrocław, Stary Klasztor
03.02 Warszawa, Palladium
10.02 Gdańsk, Żak
11.02 Elbląg, Mjazzga
12.02 Łódź, Wytwórnia
16.02 Lublin, Graffiti
17.02 Rzeszów, LUKR
24.02 Częstochowa, Rura
25.02 Katowice, Rialto
03.03 Kielce, Bohomass
04.03 Olsztyn, Andergrant
05.03 Białystok, Zmiana Klimatu
10.03 Bielsko Biała - Miasto
12.03 Kraków, Forty Kleparz
17.03 Gniezno, Młyn
18.03 Szczecin, Hormon
19.03 Toruń, Lizard King.

Flirtini

Szumnie zapowiadana trzecia już kompilacja kolektywu Flirtini ujrzała światło dzienne w ubiegłym roku, kilka dni przed świętami. Do tej pory promowały ją single z udziałem m.in. Klaudii Szafrańskiej, Julii Wieniawy (znana z serialu "rodzinka.pl"), Gedza, Michała Sobierajskiego czy Natalii Nykiel. To właśnie pojawienie się wokalistów i raperów na trzeciej części kompilacji zdecydowanie wyróżnia ją na tle dwóch poprzednich.

W efekcie otrzymujemy 16 kompozycji, nad którymi pracowało łącznie 40 artystów. Na jednej płycie dochodzi do współpracy debiutujących w tym roku Kroków z Pauliną Przybysz, a Reni Jusis łączy siły z Michałem Wasilewskim z xxanaxxu.

Kolektyw będzie promował składankę na dwunastu oficjalnych release parties w całej Polsce. Trasa startuje pod koniec stycznia, a oprócz gospodarzy kompilacji, na imprezach zagrają specjalnie zaproszeni goście:

27.01 - Katowice
28.01 - Kraków
03.02 - Wrocław
04.02 - Poznań
10.02 - Toruń
17.02 - Warszawa
18.02 - Gdańsk
24.02 - Bydgoszcz
25.02 - Lublin
03.03 - Białystok
11.03 - Rzeszów
17.03 - Szczecin.

Sonar

Wyłącznie polskie teksty (autorstwa Mateusza Holaka), żywa perkusja, doświadczony pianista, kwartet smyczkowy, kilku ciekawych gości oraz głos Leny Osińskiej to składniki albumu "Pętle" grupy Sonar, który ukazał się 14 października sumptem U Know Me Records.

Zespół tworzą producent Łukasz Stachurko (współtwórca Rys), perkusista Rafał Dutkiewicz, pianista Artur Bogusławski i wspomniana, debiutująca oficjalnie na wokalu Lena Osińska.

Sonar jeszcze przed wydaniem płyty zagrał już na prestiżowych festiwalach: Open'er, Tauron Nowa Muzyka, RMA Weekender, czy Spring Break. Teraz przyszedł czas na trasę koncertową:

25.03. Bydgoszcz, Towarzyska Kafe
26.03. Toruń, NRD
30.03. Wrocław, Stara Piwnica
08.04. Gdańsk, Żak.

Planowane są jeszcze koncerty w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie - szczegóły pojawią się wkrótce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Julia Pietrucha | Ralph Kaminski | Sorry Boys | Flirtini

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje