Ile emerytury dostanie Sławomir Świerzyński? Lider Bayer Full ujawnia szokującą kwotę

Oprac.: Karolina Kopeć

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, ujawnił szokującą wysokość swojej emerytury. Czy "Król Disco Polo" będzie mógł przeżyć za tę kwotę?

Sławomir Świerzyński (Bayer Full)
Sławomir Świerzyński (Bayer Full)AKPA

Sławomir Świerzyński, często określany mianem "Cesarza Disco Polo", od ponad czterech dekad jest niezmiennie związany z zespołem Bayer Full. Grupa, uznawana za najstarszą formację disco polo w Polsce, bywa również nazywana pionierem tego gatunku. Choć skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, Świerzyński pozostaje jego niekwestionowanym liderem od samego początku.

Do największych hitów Bayer Full należą utwory takie jak "Wszyscy Polacy", "Majteczki w kropeczki" oraz "Blondyneczka".

Artur Rojek o Myslovitz: "Czas starć ambicji i konfliktów"Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr WitwickiINTERIA.PL

Sławomir Świerzyński o emeryturze i przyszłości bez TVP

"ZUS po 37 latach płacenia wymaganych stawek gwarantuje mi 386 zł emerytury. Nie mogłem w to uwierzyć" - opowiadał w grudniu 2022 r. Sławomir Świerzyński w rozmowie z "Super Expressem".

"Moja żona [Renata Świerzyńska, menedżerka Bayer Full] śmiała się, że nawet łódki nie zatankuję za te pieniądze, nie mówiąc już o samochodzie" - dodawał. Wtedy też zaznaczył, że zamierza występować "tak długo, jak ktoś będzie chciał go słuchać".

Po zmianie władzy po jesiennych wyborach z TVP w dużej mierze zniknęli wykonawcy związani ze sceną disco polo. 62-letni obecnie lider Bayer Full jest przekonany, że bez problemu poradzi sobie bez tej telewizji.

Świerzyński podkreśla, że mimo problemów z emeryturą, jego przyszłość rysuje się optymistycznie. "Będę występował tak długo, jak ktoś będzie chciał mnie słuchać" - mówił artysta.

Zobacz też:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}