Igrzyska Europejskie Kraków 2023. Kto wystąpi podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia?

21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie odbędzie się uroczystość otwarcia Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023. Na scenie zaprezentują się gwiazdy młodego pokolenia, jak m.in. Roxie Węgiel, Tribbs czy ukraiński Kalush. Z kolei na zakończeniu 12-dniowych zawodów (2 lipca) pojawią się m.in. Viki Gabor, Sara James i Gromee.

Roxie Węgiel zaśpiewa podczas uroczystości otwarcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023
Roxie Węgiel zaśpiewa podczas uroczystości otwarcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023Łukasz KalinowskiEast News

Podczas oficjalnego otwarcia Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023 zobaczyć będzie można m.in. przemarsz przedstawicieli wszystkich 48 reprezentacji biorących udział w zawodach.

Nie zabraknie też oprawy muzycznej. Przed 30 tysiącami widzów na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie zaprezentują się m.in. Roxie Węgiel (laureatka Eurowizji Junior), Tribbs (producent, który jest współautorem eurowizyjnych piosenek dla Polski i Szwajcarii) oraz ukraiński zespół Kalush, który wygrał Eurowizję 2022. Organizatorzy zaplanowali też występy artystyczne z udziałem grup tanecznych i efekty specjalne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Roksana Węgiel w 18-te urodziny dla Interii: Dorastanie na oczach Polski nie jest łatwe [WYWIAD]INTERIA.PL

Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie znicza z ogniem pokoju, który do Krakowa dotarł sztafetą z Rzymu i przez ostatni miesiąc krążył po Polsce. Na razie jeszcze nie wiadomo, kto będzie mistrzem ceremonii.

7 tysięcy sportowców w 29 dyscyplinach rywalizować będzie na obiektach w Krakowie i Małopolsce, a także w Chorzowie, Wrocławiu, Rzeszowie i Bielsku-Białej.

2 lipca odbędzie się ceremonia zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Na scenie zaprezentują się m.in. Viki Gabor, Sara James i DJ Gromee. Kibice mogą liczyć na bogatą oprawę choreograficzną oraz przedstawienie, które na długo pozostanie we wspomnieniach.

Koszt wejściówek na ceremonię otwarcia, w zależności od miejsca na trybunach, waha się pomiędzy 50 a 120 zł. Za uczestnictwo w ceremonii zamknięcia trzeba będzie zapłacić pomiędzy 30 a 100 zł.

Sara James na moment przed Polsat SuperHit Festiwal 2023: Jestem zaszczycona!INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas