Iggy Pop miał zostać wokalistą AC/DC? "Nie mieszczę się w tym klimacie"

"Ojciec chrzestny punku" obecnie intensywnie promuje swój nadchodzący, 19. album, "Every Loser", który ukaże się na rynku już 6 stycznia. Przy okazji promocji nowego wydawnictwa Iggy Pop podzielił się z prasą nie tylko refleksjami na temat najnowszych artystycznych przedsięwzięć, ale także kilku bezpowrotnie minionych okazji. Taką niewątpliwie była szansa śpiewania z AC/DC. Jeden z pionierów punk rocka otrzymał bowiem propozycję dołączenia do legendarnej grupy.

Iggy Pop 6 stycznia wyda nowy album
Iggy Pop 6 stycznia wyda nowy albumKevin Mazur/Getty Images)Getty Images

Po wyznaniu 75-letniego muzyka w wywiadzie dla "The New York Times", wielu może się zastanawiać, jak dziś brzmiałoby AC/DC, gdyby za jego wokal odpowiadał właśnie Iggy Pop. Bowiem taką właśnie propozycję artysta odrzucił. W wywiadzie Pop nie sprecyzował, w którym roku zaproponowano mu dołączenie do legendarnej grupy, zdradził jednak dlaczego się nie zdecydował.

"Wiele lat temu mieli managera - to był czas, kiedy jeszcze nie zreformowałem The Stooges - i ten facet zapytał mnie: 'Czy jesteś zainteresowany dołączeniem do AC/DC, bo szukają wokalisty?'" - wspomniał w wywiadzie Pop. "Przesłuchałem ich płytę i pomyślałem, że nie mieszczę się w tym klimacie. Nie to, że mi się nie podobało, wykonali kawał dobrej roboty. To było naprawdę bardzo staranne, ale nie byłem tym człowiekiem, którego potrzebowali" - wyznał.

Robert Szpręgiel brawurowo wcielił się w Iggy'ego Popa w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"materiały prasowe

Iggy Pop miał zostać wokalistą AC/DC? "Nie mieszczę się w tym klimacie"

Iggy Pop jest wokalistą i liderem proto-punkowego zespołu The Stooges. Przez lata nagrał wielu przebojów, takich jak "The Passenger", "Lust For Life" czy "Candy".

W styczniu 2023 roku Iggy Pop wyda album, pt. "Every Looser".

Singiel "Frenzy" jest pierwszym zwiastunem albumu, który wydany zostanie we współpracy Atlantic Records oraz wytwórni Tooth Records założonej przez multiplatynowego producenta, Andrew Watta.

Iggy Pop - Frenzy (Official Audio)

21 czerwca 2023 roku Iggy wystąpi jako gość specjalny podczas warszawskiego koncertu Red Hot Chili Peppers.

Iggy Pop podczas Off Festivalu 2022
Publiczność podczas koncertu Iggy'ego Popa
Iggy Pop podczas Off Festivalu 2022
Iggy Pop podczas Off Festivalu 2022
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas