Reklama

Ich Troje (znów) jadą na Eurowizję

Płonne okazały się nadzieje tych, którzy sądzili, że zespół Ich Troje wycofa się z rywalizacji w konkursie Eurowizji. Michał Wiśniewski ostatecznie dogadał się z TVP i zdecydował, że pojedzie do Rygi. Zaśpiewa tam piosenkę "Keine Grenzen", która wygrała w polskich eliminacjach.

Burza rozpętała w piątek, 9 maja, gdy czerwonowłosy lider Ich Troje w ostrych słowach skrytykował politykę promocyjną publicznej telewizji i zapowiedział, że zrezygnuje z udziału w festiwalu Eurowizji.

Reklama

"Moi fani wybaczyli mi już tyle trudnych decyzji... Powiem: kochani, zrozumcie, jestem tylko artystą i nie udźwignąłem tego sam. Nie otrzymałem pomocy i dlatego się wycofuję. Zrozumieją" - mówił wówczas Wiśniewski.

Po ostatnich rozmowach z przedstawicielami TVP wokalista zmienił jednak zdanie i tak jak planowano, Ich Troje będą reprezentować nasz kraj podczas nadchodzącego wielkimi krokami konkursu.

Co ciekawe, polscy internauci nie byli zdruzgotani zapowiedziami Wiśniewskiego sprzed kilku dni. W ankiecie zorganizowanej przez portal INTERIA.PL, na pytanie: "Co sądzisz o pomyśle wycofania się zespołu Ich Troje z konkursu Eurowizji?", równo połowa głosujących wybrała odpowiedź: "Popieram, przynajmniej nie przyniosą nam wstydu". Tylko 14 procent odpowiedziało: "To byłaby wielka strata dla tego konkursu i dla Polski".

Mimo że Wiśniewski stara się ostatnio przekonać europejskich słuchaczy do swojej piosenki "Keine Grenzen" (ostatnio śpiewał ją na Ukrainie), internetowe rankingi są jak na razie bezlitosne dla polskiego zespołu. Na jednym z nich (http://www.esc2003.com/) propozycja Ich Troje znajduje się obecnie dopiero na 19. miejscu, czyli oczko wyżej niż dwa lata temu zajął w finale Eurowizji Andrzej 'Piasek' Piaseczny. Najwyższe notowania ma utwór "Dime", hiszpańskiej wokalistki Beth.

Z kolei na oficjalnej stronie festiwalu najwięcej głosów jak dotąd zebrali przedstawiciele Turcji, Rosji, Hiszpanii i Izraela. Ich Troje znajdują się na 7. pozycji, z 8523 głosami.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ich Troje | Eurowizja | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje