Reklama

Ich Troje utrzymali prowadzenie

Wygląda na to, że grupa Ich Troje na dobre odzyskała prowadzenie na liście najchętniej kupowanych w naszym kraju albumów. W tym tygodniu Michał Wiśniewski i jego partnerzy pokonali w walce o tytuł lidera formację Red Hot Chili Peppers. Niemniej jej najnowsza płyta "By The Way" od dnia premiery tylko na tydzień wypadła poza podium.

Coraz lepiej radzi sobie u nas rosyjska grupa Tatu. Krok po kroku wspina się coraz wyżej i być może to właśnie ona za kilka tygodni będzie najpoważniejszym konkurentem dla krążka "Po piąte... a niech gadają" Ich Troje.

Reklama

W porównaniu z poprzednim notowaniem, tym razem w pierwszej dziesiątce pojawiły się dwie nowe płyty. Z miejsca 14. na ósme wskoczyła kolekcja największych przebojów formacji Lady Pank. Na pozycję dziesiątą z 12, przesunęła się natomiast Budka Suflera i jej "Mokre oczy".

Jeśli chodzi o debiuty, to na liście znalazła się tylko jedna płyta notowana po raz pierwszy. Tym "rodzynkiem" jest album "Re-Animation" formacji Linkin Park, który znalazł się po pierwszym tygodniu sprzedaży dopiero na miejscu 22. Doczekaliśmy się za to aż sześciu powrotów.

Na pozycji 26. znalazła się Cesaria Evora i jej "Anthology", a zaraz za nią uplasowała się Paktofonika z albumem "Kinematografia". Ostatnie cztery miejsca Top 50 przypadły również powracającym do zestawienia płytom "Californication" Red Hot Chili Peppers, "Victory" Modern Talking, "Lifelines" A-ha oraz "About A Boy" artysty ukrywającego się pod pseudonimem Badly Drawn Boy.

Jeśli chodzi o ranking najpopularniejszych składanek, to zgodnie z przypuszczeniami na szczycie zadebiutowała płyta "Idol Top 10", zawierająca piosenki wykonywane przez uczestników programu "Idol". Na miejscu drugim znalazła się kompilacja "Bravo Hits Lato 2002", a na trzecie spadł album "Przeboje Lata z Radiem 7".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ich Troje | prowadzący | Red Hot Chili Peppers

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje