Reklama

Ich Troje pokonali Papryczki

Dominacja Ich Troje na tygodniowej liście sprzedaży albumów w Polsce przełożyła się także na sukces w zestawieniu ZPAV, pokazującym najpopularniejsze płyty lipca. Wydawnictwo "Po piąte... a niech gadają" trafiło w tym czasie na sklepowe półki w nieco ponad 33 tysiącach egzemplarzy. Nieco gorszym wynikiem może pochwalić się debiutująca w zestawieniu formacja Red Hot Chili Peppers. 30 tysięcy zamówionych nośników ich najnowszego dzieła "By The Way" to wynik godny uznania.

Od dnia premiery, na sklepowe półki trafiło już ponad 317 tysięcy egzemplarzy płyty "Po piąte... a niech gadają". Zespół jest już więc prawie w połowie drogi do powtórzenia sukcesu albumu "Ad.4", który tym razem nie zmieścił się jednak na liście stu najchętniej kupowanych płyt w lipcu w Polsce.

Reklama

Za Red Hot Chili Peppers uplasowała się składanka "Bravo Hits Lato 2002", ale strata do 'Papryczek' była już spora. Kompilację zamówiono w ponad 11 tysiącach egzemplarzy.

W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden debiut. Z wynikiem 5.3 tysiąca zamyka ją płyta "Słońce, lato, muzyka", czyli kolejna typowo wakacyjna składanka.

Spośród innych nowości, na 11. miejscu znalazł się album "About A Boy", angielskiego artysty ukrywającego się pod pseudonimem Badly Drawn Boy. Na 14. pozycji uplasowała się kompilacja "Hop Bęc 19", a na 25. miejsce trafiła płyta "Re-Animation" formacji Linkin Park.

Warto wspomnieć jeszcze o krążkach "Polisz MTV 3" (pozycja 30.), "PL 2002" (32.), "Bilet do nieba" grupy Classic (34.), "Independent Party 2" (37.) oraz płycie "002" zespołu Zero na 42. miejscu.

Na bardzo odległych pozycjach uplasowały się natomiast takie wydawnictwa, jak "Dreamland" Roberta Planta (73.), "Ashanti" Ashanti (77.), "Strange Beautiful Music" Joe Satrianiego (87.) i, co może być sporym zaskoczeniem, "Born To Reign" Willa Smitha (92.).

Zobacz pełne zestawienie!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ich Troje | Red Hot Chili Peppers

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje