Reklama

Ich Troje po raz kolejny na szczycie

Wakacje powoli się kończą, ale zespół Ich Troje nadal znajduje się na czele listy najpopularniejszych albumów w Polsce. Tak można w skrócie skomentować to, co dzieje się w tym zestawieniu. Pojawiły się w nim zaledwie trzy nowości, ale przed wysypem wrześniowych premier to chyba ostatni tak spokojny tydzień.

O ile płyta "ad.4" utrzymała się na fotelu lidera, o tyle pozycji drugiej nie zdołał obronić album "3 - Reedycja" firmowany przez Ich Troje. Między dwa wydawnictwa sygnowane nazwą grupy, na której czele stoi Michał Wiśniewski, wbił się Michał Żebrowski i jego "Lubię, kiedy kobieta".

Reklama

Bez zmian obeszło się za to na miejscu czwartym. Nadal zajmuje je ścieżka dźwiękowa do filmu "Dziennik Bridget Jones". Na pozycji piątej zadebiutowała płyta "Daj mi drugie życie", nagrana przez jeden z najciekawszych duetów ostatnich lat, czyli Krzysztofa Krawczyka i Gorana Bregovica. Kolejne dwa miejsca to zespoły, które także mieszczą się ze swą twórczością w popularnym przez ostatnie dwa lata folkowym nurcie - Golec uOrkiestra i jej "Golec uOrkiestra 2" na szóstym oraz awansująca z pozycji 11 grupa Brathanki z albumem "Patataj" na siódmym.

Za "góralami" znaleźli się raperzy. Formacja Paktofonika obroniła miejsce ósme, a na dziewiąte z siódmego spadła za to ścieżka dźwiękowa do filmu "Shrek". Pierwszą dziesiątkę zamyka debiutujący na liście album "Deep Shadows & Brilliant Highlights" fińskiej grupy HIM.

Trzecią i ostatnią nowością jest płyta z muzyką z filmu "Quo Vadis", który już od 14 września będzie można oglądać w kinach. Album znalazł się jednak dopiero na miejscu 37.

W zestawieniu składanek także doszło do drobnych przetasowań. Na pozycję lidera powróciła płyta "La Vie Est Une Chanson", która zamieniła się miejscami z albumem "Dziewczyna 10". Na podium powróciła po krótkiej przerwie dodatkowo kompilacja "Przeboje polskiego rocka".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ich Troje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje