Reklama

Hołd dla Iana Dury'ego

Robbie Williams, Kirsty MacColl, Madness oraz Mick Jones i Topper Headon, czyli byli członkowie słynnej angielskiej grupy the Clash, potwierdzili swój udział w koncercie ku czci Iana Dury'ego, zmarłego w marcu na raka lidera legendarnych the Blockheads. Impreza odbędzie się w najbliższy piątek w Londynie i zostanie uwieczniona na specjalnej płycie.

Wiadomo już, iż Williams zaśpiewa utwór "You're The Why", ostatni napisany przez Dury'go. "Robbiemu bardzo spodobał się ten kawałek i zapytał, czy może go zaśpiewać. Zgodziliśmy się, bo wiemy, że rozumie co Ian chciał wyrazić w tekstach" - chwali gwiazdora pop Mickey Gallagher, klawiszowiec the Blockheads. Williams był zaprzyjaźniony z Durym i wspierał go w jego akcjach na rzecz pomocy dzieciom, organizowanych przez UNICEF.

Reklama

Na płycie znajdą się także wersje utworów Iana Dury'ego nagrane przez Paula McCartney'a i Neneh Cherry. Obojgu obowiązki uniemożliwiły jednak udział w koncercie. Nie wystąpi również Billy Bragg, ale już wcześniej zarejestrował swoją wersję "Billericay Dicky".

Zainteresowanie koncertem było tak duże, iż bilety sprzedano w ciągu zaledwie kilku godzin. Fanów the Blockheads z pewnością ucieszy informacja, że w przyszłym roku pojawi się płyta z niepublikowanymi nagraniami tej grupy. "Mamy sześć utworów, których nigdy nie wykorzystaliśmy plus cztery kawałki napisane przez Iana tuż przed śmiercią" - ujawnił Mickey Gallagher.

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Robbie Williams | Madness | williams

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje