Reklama

happysad: Płyta do posłuchania

Pochodząca ze Skarżyska-Kamiennej grupa happysad obecnie promuje drugą płytę "Podróże z i pod prąd", która ukazała się w połowie października. Jednak muzycy mają już sporo pomysłów na kolejny album. Zdaniem Kuby Kawalca, wokalisty i gitarzysty zespołu, trzecia płyta będzie spokojniejsza od dotychczasowych.

Kolejny album happysad ukaże się jednak najwcześniej w 2006 roku.

Reklama

- Obecnie nawet prób nie mamy, bo nie mamy kiedy ich robić. Myślę, że od nowego roku zaczniemy powolutku przygotowywać się do trzeciej płyty, która mam wrażenie będzie zupełnie inną płytą niż te pierwsze dwie. Może wtedy sobie jakąś demóweczkę nagramy - powiedział Kuba Kawalec w rozmowie z INTERIA.PL.

- Przede wszystkim będzie bardzo spokojna w sensie muzycznym i smutna, taka liryczna. Przy pierwszej i drugiej płycie odrzuciliśmy naprawdę sporo numerów, które były bardzo fajne, ale takie spokojne, melancholijne i nie pasowały konwencją do tych albumów.

- Trochę nam się tego nazbierało i mamy też kupę rzeczy niezrobionych, które przede wszystkim są smutne muzycznie - opowiada lider happysad.

Według Kawalca, na następcę "Podróży z i pod prąd" mogą trafić utwory, które powstały jeszcze przed debiutem "Wszystko jedno" (2004).

- Cały czas powstają też nowe numery, ale wracamy do tych starszych, nie odcinamy się od tego, co było wcześniej, wręcz bardzo chętnie korzystamy z tych niewykorzystanych pomysłów. To są nasze piosenki, nie mamy się czego wstydzić - mówi.

- Chcielibyśmy zrobić taką płytę do posłuchania, nie koncertową. Jakiś taki plan w nas siedzi, żeby się tak wypłodzić muzycznie, klimatycznie, wolno, a nie tak cały czas do przodu, jak to jest na koncertach.

- Przyszedł taki moment, że nie chce się nam już magazynować tych utworów, tylko trzeba je nagrać i wydać - czy to się będzie komuś podobać, czy nie - zapowiada Kuba Kawalec.

Na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć teledysk do "Od kiedy ropą", nagrania promującego "Podróże z i pod prąd".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: podróże | prąd | pod prąd | Happysad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje