Reklama

Happy Mondays: Piosenka o pogodzie

To dosyć zaskakująca informacja. Happy Mondays, legenda sceny manchesterskiej z przełomu lat 80. i 90. poprzedniego stulecia, wkrótce opublikują nowy studyjny album. Co ciekawsze, w nagraniu płyty weźmie udział słynny gitarzysta Ry Cooder!

Zespół Shauna Rydera jest obecnie bez kontraktu płytowego, ale pracuje z amerykańskim producentem hiphopowym Sunnym Levinem.

Reklama

W studiu pomaga im także słynny Howie B, uznany twórca muzyki elektronicznej i współpracownik U2 i Björk, który opowiedział o trwającej sesji nagraniowej.

"Sunny odwala kawał świetnej roboty, potrafi ich zmobilizować do pracy. A Shaun pisze numery o tym, co zwykle. Czyli o swoim życiu" - komentuje Howie B.

"Co przez to rozumiem? Wiecie, Shaun pisze o zdrowiu, narkotykach, pogodzie... Naprawdę, napisał przepiękną piosenkę o pogodzie. To niesamowite. On wrócił! Jest jak diament. Świetnie śpiewa, rapuje i komponuje".

"Poza tym też świetnie wygląda. Nie powiem, że jest seksowny, ale wygląda nieźle" - śmieje się Howie B, nawiązując do pokaźnej tuszy lidera Happy Mondays.

Producent ujawnił także, że niespodziewanym gościem na płycie "Monday'sów" będzie słynny Ry Cooder, uznany gitarzysta jazzowy.

Ostatni studyjny album formacji "Yes, Please" ukazał się w 1992 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Happy Mondays | pogody | pogodo | gitarzysta | Hours | piosenka | Happy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje