Reklama

Reklama

Halsey: Chciałam się zabić

Amerykańska wokalistka Halsey wyznała, że w przeszłości cierpiała na chorobę dwubiegunową, przez co jako nastolatka próbowała popełnić samobójstwo.

Halsey opowiedziała o problemach psychicznych, z jakimi zmagała się jako nastolatka

21-letnia wokalistka w rozmowie z magazynem "Billboard" opowiedziała o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym, z jakimi zmagała się w przeszłości.

Halsey wyznała, że będąc w liceum, czuła się nierozumiana przez innych. Wierzyła, że ludzie traktowali ją jako "wyrzutka" z powodu jej tatuaży i odważnej fryzury.

U dziewczyny zdiagnozowano chorobę dwubiegunową, a po nieudanej próbie samobójczej, jakiej się dopuściła, skierowano ją na leczenie psychiatryczne.

"Próbowałam się zabić" - mówiła wokalistka i kontynuowała - "Byłam nastolatką. Nie wiedziałam, co robię. Dlatego, że miałam 17 lat, wciąż byłam na oddziale dziecięcym. To było przerażające. Byłam tam z dziewięciolatkami, które próbowały się zabić".

Reklama

Halsey tłumaczyła w rozmowie, że tym, co pozwoliło jej przetrwać trudny czas, była jej pasja do muzyki. Po zakończeniu leczenia wokalistka postanowiła spełnić swoje marzenie o byciu profesjonalną piosenkarką.

"Wszystko, za co siebie nienawidzę znika, kiedy wchodzę na scenę. Dlatego tak mocno się tego trzymam - to nie pozwala mi się zabić" - dodała Halsey.

Halsey na okładce magazynu "Billboard":

"Nie było telewizora, muzyki, niczego. W dniu kiedy opuściłam szpital, siedziałam w samochodzie i słuchałam Imagine Dragons. To był dla mnie tak znaczący moment. Nie sądzę, bym przed tym rozumiała, jak ważna dla mnie jest muzyka. Trzy lata później otwierałam ich trasę w Stanach Zjednoczonych" - wspominała Amerykanka.

Hasley zaczęła pisać piosenki w wieku 17 lat. Na początku w serwisie Youtube publikowała covery utworów innych artystów. Zadebiutowała w 2014 roku EP-ką "Room 93". W sierpniu następnego roku ukazał się jej pierwszy album "Badlands", który w pierwszym tygodniu trafił na drugie miejsce listy "Billboardu". Taki samy wynik osiągnął w Australii, a na trzeciej pozycji uplasował się w Kanadzie, Nowej Zelandii i Irlandii.

Płytę zwiastowały single: "Ghost" oraz "New Americana". Pod koniec lutego premierę miał teledysk "Colors", który w ciągu dwóch tygodni obejrzano w serwisie Youtube prawie 7,5 mln razy.

Sprawdź tekst utworu "Colors" w serwisie Teksciory.pl

Ponadto Halsey wyruszyła we wspomnianą amerykańską trasę koncertową wraz z Imagine Dragons.

Hasley cieszy się coraz większą popularnością na świecie. Na początku roku trafiła na opublikowane przez magazyn "Forbes" zestawienie 30 młodych artystów, którzy nie przekroczyli 30. roku życia, a w najbliższych miesiącach mogą podbijać listy przebojów i stać się światowymi gwiazdami.

Dziewczyna znana jest ze szczerych, bezpardonowych wypowiedzi i bezpośredniego kontaktu ze swoimi fanami przez media społecznościowe. Jako jedna z ostatnich pojawiła się nago na okładce "Playboya", zanim ten ostatecznie wycofał się z pokazywania rozebranych dziewczyn w magazynie.

Zobacz teledysk "New Amerciana":

Sprawdź tekst utworu "New Amerciana" w serwisie Teksciory.pl

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Halsey

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama