Reklama

Halina Mlynkova wydaje nowy album

Piosenkarka, której drużyna jest faworytem w telewizyjnym show "Bitwa na głosy" wydaje nową płytę. Singel promujący nowy album Haliny Młynkovej ma pojawić się w radiu w okresie świąt.

"Singel będzie gotowy już przed Wielkanocą, ale nie wiem, czy uda nam się go wprowadzić do radia. My nagrywamy muzykę, a później wiele zależy już od mediów. Prawdopodobnie już niedługo piosenki będzie można posłuchać na mojej stronie internetowej" - zdradza serwisowi PAP Life Halina Młynkova.

Reklama

Nowa płyta powstawała w wyniku inspiracji odbytymi przez artystkę podróżami po świecie.

"To jest muzyczna podróż dookoła świata. Przez kilka lat miała sporo czasu na wyjazdy, podczas których zbierałam inspiracje muzyczne i co za tym idzie, zostały one przelane na moją twórczość. Jednak, nie będzie to taka typowo ludowa, czy etniczna płyta. Absolutnie nie. Muzyka jest nowoczesna, jak najbardziej współczesna, ale z etnicznym zabarwieniem" - powiedziała piosenkarka.

Halina Mlynkova dodaje, że album będzie zawierał bardzo zróżnicowaną muzykę - od klimatów arabskich, przez afrykańskie po latynoskie. Przy nagrywaniu materiału wykorzystywane były instrumenty etniczne, których dźwięki wplecione zostały w nowoczesne rytmy.

Nowy album do dla Haliny Młynkovej powrót do współpracy z Jackiem Królikiem, z którym piosenkarka występowała przez wiele lat w zespole Brathanki.

"Jak tylko dowiedziałam się, że Jacek odszedł z zespołu zadzwoniłam do niego i zaproponowałam, żeby pracował ze mną. To była jedyna osoba, za którą tęskniłam po rozstaniu z Brathankami. Łączy nas prawdziwa przyjaźń. Bardzo się cieszę, że ona przetrwała. Tym bardziej liczę na to, że ta nowa przygoda muzyczna, która jest przede mną, nie będzie już taka krótka jak w zespole i że czeka nas z Jackiem długoletnia współpraca" - puentuje piosenkarka.

Obecnie Halina Mlynkova bierze udział w muzycznym show "Bitwa na głosy", gdzie wraz ze swoją drużyną zakwalifikowała się do finału.

"Bitwa na głosy" - zobacz nasz raport specjalny!

Zobacz "Bitwę na głosy" na żywo!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: show | piosenkarka | Bitwa na Głosy | Mlynkova | album | Halina Mlynkova | nowy album

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje