Reklama

Reklama

Halina Mlynkova: Nowa płyta we wrześniu

W wywiadzie udzielonym PAP Life Halina Mlynkova opowiedziała o swoim nowym singlu "Zabiorę Cię", który typowany jest na wakacyjny przebój. Wokalistka zdradziła również kilka szczegółów dotyczących płyty.

W wywiadzie udzielonym PAP Life Halina Mlynkova opowiedziała o swoim nowym singlu "Zabiorę Cię", który typowany jest na wakacyjny przebój. Wokalistka zdradziła również kilka szczegółów dotyczących płyty.
Halina Mlynkova pracuje nad nową płytą /Kurnikowski /AKPA

Utwór "Zabiorę Cię" jest zapowiedzią nowej płyty Haliny Mlynkovej. Polscy fani mieli okazję usłyszeć go w wykonaniu Mlynkovej podczas tegorocznej edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wokalistka opowiedziała o znaczeniu piosenki.

"Ta piosenka jest zbiorem moich przemyśleń z ostatnich kilku lat. Przeżyć, jakie wiążą się z przyjaciółmi. Zwłaszcza z rozczarowaniem, które mogą oni nam przynieść" - objaśnia Mlynkova i dodaje -  "W warstwie muzycznej piosenka jest zbliżona do tego, co pojawi się na płycie. Folkowa nuta jest na niej wyczuwalna, ale nie tak mocno".

Reklama

W rozmowie z PAP Life wokalistka przyznała również, że miewa "muzyczne" sny:

"Podczas tych wizji częściej przychodzą mi pomysły na nowy tekst niż na melodię. Zapamiętałam zwłaszcza jeden sen. Oprócz mnie występował w nim Adam Sztaba. Stałam z przodu na ogromnej scenie, reflektory były skierowane na mnie, dookoła było ciemno. Adam był z tyłu i dyrygował orkiestrą. Zapytałam go: 'Co teraz gramy?' Odpowiedział: 'Nie wiem. Ty powinnaś wiedzieć'. Miałam pustkę w głowie. Czułam lęk, że zaraz dojdzie do kompromitacji. Często miewam podobne sny" - opowiadała wokalistka.

Mlynkova zapytana o materiał na swoją nową płytę odpowiedziała, że wszystkie kompozycje są już gotowe, a teraz powstają teksty do piosenek.

"Niebawem będziemy nagrywać pierwsze instrumenty. Z tekstami jest tak, że powstają do ostatniej chwili - czasami zmieniamy je w studiu, gdy nagrywamy wokale. Ale na wokale mamy jeszcze czas. Myślę, że zajmiemy się tym w sierpniu. We wrześniu płyta powinna być gotowa" - zdradziła Mlynkova.

Premiera albumu zbiegnie się więc z rozpoczęciem emisji szóstej edycji programu "The Voice of Poland", w którym Mlynkova pojawi się w roli prowadzącej, razem z Tomaszem Kammlem i Maciejem Musiałem. Płyta byłej wokalistki Brathanków powstaje w kilku miejscach, ale główne studio mieści się w Pradze.

"Należy do Dana Hadla. Nagrywaliśmy tam też poprzednią płytę. Bardzo lubimy pracować z Danem. Świetnie dogaduje się z Leszkiem (Wronką, producentem i mężem Mlynkovej - przyp. red.). Kiedy śpiewam, uwielbiam patrzeć, jak razem pracują" - mówi Mlynkova.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL