Reklama

Halina Mlynkova: Nowa płyta we wrześniu

W wywiadzie udzielonym PAP Life Halina Mlynkova opowiedziała o swoim nowym singlu "Zabiorę Cię", który typowany jest na wakacyjny przebój. Wokalistka zdradziła również kilka szczegółów dotyczących płyty.

Halina Mlynkova pracuje nad nową płytą

Utwór "Zabiorę Cię" jest zapowiedzią nowej płyty Haliny Mlynkovej. Polscy fani mieli okazję usłyszeć go w wykonaniu Mlynkovej podczas tegorocznej edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wokalistka opowiedziała o znaczeniu piosenki.

Reklama

"Ta piosenka jest zbiorem moich przemyśleń z ostatnich kilku lat. Przeżyć, jakie wiążą się z przyjaciółmi. Zwłaszcza z rozczarowaniem, które mogą oni nam przynieść" - objaśnia Mlynkova i dodaje -  "W warstwie muzycznej piosenka jest zbliżona do tego, co pojawi się na płycie. Folkowa nuta jest na niej wyczuwalna, ale nie tak mocno".

W rozmowie z PAP Life wokalistka przyznała również, że miewa "muzyczne" sny:

"Podczas tych wizji częściej przychodzą mi pomysły na nowy tekst niż na melodię. Zapamiętałam zwłaszcza jeden sen. Oprócz mnie występował w nim Adam Sztaba. Stałam z przodu na ogromnej scenie, reflektory były skierowane na mnie, dookoła było ciemno. Adam był z tyłu i dyrygował orkiestrą. Zapytałam go: 'Co teraz gramy?' Odpowiedział: 'Nie wiem. Ty powinnaś wiedzieć'. Miałam pustkę w głowie. Czułam lęk, że zaraz dojdzie do kompromitacji. Często miewam podobne sny" - opowiadała wokalistka.

Mlynkova zapytana o materiał na swoją nową płytę odpowiedziała, że wszystkie kompozycje są już gotowe, a teraz powstają teksty do piosenek.

"Niebawem będziemy nagrywać pierwsze instrumenty. Z tekstami jest tak, że powstają do ostatniej chwili - czasami zmieniamy je w studiu, gdy nagrywamy wokale. Ale na wokale mamy jeszcze czas. Myślę, że zajmiemy się tym w sierpniu. We wrześniu płyta powinna być gotowa" - zdradziła Mlynkova.

Premiera albumu zbiegnie się więc z rozpoczęciem emisji szóstej edycji programu "The Voice of Poland", w którym Mlynkova pojawi się w roli prowadzącej, razem z Tomaszem Kammlem i Maciejem Musiałem. Płyta byłej wokalistki Brathanków powstaje w kilku miejscach, ale główne studio mieści się w Pradze.

"Należy do Dana Hadla. Nagrywaliśmy tam też poprzednią płytę. Bardzo lubimy pracować z Danem. Świetnie dogaduje się z Leszkiem (Wronką, producentem i mężem Mlynkovej - przyp. red.). Kiedy śpiewam, uwielbiam patrzeć, jak razem pracują" - mówi Mlynkova.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Halina Mlynkova

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje