Reklama

Gorgoroth: Infernus nie zgwałcił

Infernus, gitarzysta norweskiej blackmetalowej grupy Gorgoroth został oczyszczony z zarzutu o gwałt, którego wraz z kolegą miał się dopuścić w roku 2004. W poniedziałek, 9 stycznia, norweski sąd uznał go jednak winnym "dokuczliwej napaści na tle seksualnym", za co grozi Rogerowi Tiegsowi do 5 lat więzienia. Wobec drugiego z oskarżonych nie zmieniono klasyfikacji czynu.

Lokalny dziennik "Bergens Tidende" doniósł, że trwające 5 godzin posiedzenie ławy przysięgłych i sędziego zrodziło precedens w historii norweskiego sądownictwa, a werdykt sądu apelacyjnego w Bergen wzbudził zamieszanie. Oskarżyciele nie potrafili też zrozumieć na jakich podstawach dowodowych wydano ten właśnie wyrok i dlaczego zdaniem sądu obaj mężczyźni grali tak różne role w popełnieniu przestępstwa.

Reklama

Zdziwienia nie krył nawet adwokat reprezentujący Infernusa.

"Najpierw stwierdzono, że mój klient nie był zamieszany w gwałt na tej kobiecie lub też, że nie zdawał sobie sprawy, że do niego doszło. A potem zostaje ukarany za to, że powinien mieć świadomość tego, co się działo" - powiedział obrońca norweskiego muzyka.

Największe kontrowersje wzbudza to, że cała trójka przebywała w czasie popełnienia przestępstwa w tym samym, małym mieszkaniu i trudno sobie wyobrazić, że Tiegs nie miał pojęcia o tym, co robił kolega, a gdy uprawiał z dziewczyną seks nie zdawał sobie sprawy, że robił to wbrew jej woli.

Przypomnijmy, że incydent, który doprowadził do skazania Infernusa miał miejsce 27 kwietnia 2004 roku. Wówczas to 34-letni Tiegs bawił się wraz z kolegą (jego personaliów nie ujawniono) w nocnym klubie "Garage", w rodzinnym Bergen.

To właśnie tam obaj mężczyźni spotkali swą ofiarę - 29-letnią kobietę, której wcześniej nie znali. Po zamknięciu klubu cała trójka przeniosła się do mieszkania Infernusa, gdzie mężczyźni mieli zmusili kobietę do uprawiania z nimi seksu, poprzedzając to uderzeniem jej w twarz.

Zdaniem pokrzywdzonej kobiety obaj mężczyźni są winni gwałtu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gorgoroth | gwałt | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje