Gigant ogłosił pilne wieści. Zenek Martyniuk i Akcent już nie królują w disco polo

Pilne informacje, które z pewnością zainteresują fanów Zenka Martyniuka. Streamingowy gigant Spotify opublikował ranking, z którego wynika, że urosło już nowe pokolenie twórców disco polo - i ma apetyt na tron Zenka.

Zenek Martyniuk
Zenek MartyniukTelusAKPA

Muzyka disco polo przeżywa renesans, a nowa generacja artystów wprowadza świeże brzmienia i nowoczesne aranżacje.

Ranking Spotify dobitnie świadczy o tym, że gatunek przyciąga miliony odbiorców, a nowe pokolenie artystów wprowadza świeże brzmienia, które zdobywają uznanie coraz liczniejszej grupy fanów.

Nowa fala disco polo. To koniec złotej ery Zenka Martyniuka?

Dane ze Spotify za maj 2024 roku pokazują, że obecnie scena disco polo przeżywa transformację. Młodsi wykonawcy zdobywają coraz większą popularność, przyciągając miliony słuchaczy. Zespół MIG z Pruszkowa, z takimi hitami jak "Wymarzona" i "Nie ma mocnych na Mariolę", zajął pierwsze miejsce w rankingu słuchalności, osiągając ponad 1 200 000 odtworzeń.

Jeszcze niedawno TVP szczególnie faworyzował Zenona Martyniuka z zespołu Akcent. Wokalista tak często gościł na telewizyjnych koncertach, że szybko zdobył miano "króla i ekscelencji". Jednak po przetasowaniach w Telewizji Publicznej disco polo wypadło z łask nadawcy. 

Magda Narożna
Magda Narożna AKPA

Zenon Martyniuk, choć nadal popularny, znalazł się dopiero na dziewiątym miejscu z 437 695 słuchaczami. Magdalena Narożna z zespołem Piękni i Młodzi uplasowała się na ósmym miejscu, a jej były mąż Dawid Narożny zajął jedenastą pozycję.

Disco polo czy już dance polo?

Obecnie na scenie disco polo wyraźnie zauważalny jest trend w kierunku muzyki dance. Wykonawcy tacy jak Miły Pan, który zajął szóste miejsce z 517 000 słuchaczami, wprowadzają nowoczesne aranżacje i bardziej młodzieżowe teksty. Miły Pan może pochwalić się licznymi nagrodami, w tym pięcioma diamentowymi płytami.

Alan Cymbalista zwycięzcą programu "Szansa na sukces. Opole 2024". Jak się czuje po wygranej?INTERIA.PL

Zespół Łobuzy, zajmuje siódme miejsce z ponad 500 000 słuchaczami, a ich utwory, takie jak "Ona czuje we mnie piniądz" i "Zbuntowany anioł", zdobyły ogromną popularność. Najnowszy singiel zespołu, "Madmuazel", nawiązuje do stylu retro disco.

Wśród żeńskich zespołów wyróżnia się duet Topky, znane  z hitów "Dawaj mi pyska" i "Nie liczy się nic". Panie z zespołu Topky zapowiadają premierę nowego utworu "Kto wkurzy Cię jak ja" na 23 maja.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}