Reklama

Genesis P-Orridge nie żyje. Lider Throbbling Gristle miał 70 lat

W wieku 70 lat w Nowym Jorku zmarł ekscentryczny wokalista i kompozytor Genesis P-Orridge, znany z industrialowych grup Throbbing Gristle i Psychic TV. Określający się jako osoba pandrogeniczna muzyk chorował na białaczkę mielomonocytową.

Genesis P-Orridge miał/a 70 lat

Genesis P-Orridge nazywany był ikoną awangardy i muzyki industrialnej. Był wokalistą i liderem grup Throbbling GristlePsychic TV.

Reklama

Ekscentryczny artysta określał się jako osoba pandrogeniczna (tzw. trzecia płeć). W 1993 r. poślubił Jacqueline Breyer (Lady Jaye), z którą rozpoczął The Pandrogeny Project - licznymi operacjami i terapiami hormonalnymi starali się upodobnić do siebie nawzajem, posługując się wspólnym imieniem Breyer P-Orridge.

"Zaczęliśmy to, bo byliśmy tak szaleńczo zakochani, że chcieliśmy się nawzajem zjeść, stać się jednością. Byliśmy dwiema częściami jedności" - tłumaczyli ideę kontrowersyjnego projektu.

Po śmierci Lady Jaye w 2007 r. Genesis P-Orridge mówił o sobie jako "my".

W październiku 2017 r. u muzyka wykryto białaczkę mielomonocytową. Wtedy okazało się też, że Genesis P-Orridge praktycznie jest bankrutem. Fani i przyjaciele zorganizowali wówczas internetową zbiórkę pieniędzy na pokrycie leczenia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Genesis P-Orridge | nie żyje | Throbbing Gristle | Psychic TV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje