Reklama

Reklama

Geezer Butler z Black Sabbath ma zapalenie płuc. Żona muzyka pokazała zdjęcia u lekarza

Na instagramowym profilu Glorii Dee Butler znalazły się zdjęcia jej męża z wizyty u lekarza. U Geezera Butlera, 73-letniego basisty i współzałożyciela grupy Black Sabbath, zdiagnozowano zapalenie płuc.

Na instagramowym profilu Glorii Dee Butler znalazły się zdjęcia jej męża z wizyty u lekarza. U Geezera Butlera, 73-letniego basisty i współzałożyciela grupy Black Sabbath, zdiagnozowano zapalenie płuc.
Geezer Butler jest współzałożycielem Black Sabbath /Rick Kern/FilmMagic /Getty Images

Gloria Dee Butler opublikowała dwa zdjęcia swojego męża z wizyty u lekarza.

"Po pierwszym dniu u lekarza z moim mężem i powiedziano mi, że ma negatywny wynik na grypę, Covid, paciorkowca i zapalenie migdałków. Powiedziałam, że ma pozytywny wynik bycia wrzodem na mojej dupie" - napisała żona Geezera Butlera.

"Dzień 2 u lekarza powiedziano mu, że ma zapalenie płuc. Czuję się winna, że tak pomyślałem" - dodała Gloria, która pracowała jako menedżerka supergrupy Heaven & Hell.

Reklama

Formacja działała w latach 2006-2010, a tworzyli ją byli muzycy Black Sabbath: Ronnie James Dio (wokal), Tony Iommi (gitara), Geezer Butler (bas) i Bill Ward (perkusja), którego szybko zastąpił Vinny Appice. Działalność przerwała śmierć Dio z powodu raka.

Kim jest Geezer Butler?

73-letni obecnie Geezer Butler to współzałożyciel i główny tekściarz Black Sabbath. Kilkakrotnie odchodził z macierzystej formacji, by do niej wracać po kilku latach. Brał też udział w pożegnalnej trasie - razem ze swoimi kolegami z pierwszego składu: wokalistą Ozzym Osbourne'em i gitarzystą Tonym Iommim - pod szyldem "The End" (zakończona 4 lutego 2017 r. w rodzinnym Birmingham).

Poza występami w Black Sabbath Geezer nagrywał również z Ozzym - płyty "Just Say Ozzy" (1990) i "Ozzmosis" (1995).

Także w 1995 r. pojawił się pierwszy solowy album basisty "Plastic Planet" sygnowany nazwą g/z/r. Butlera wspierali Burton C. Bell (wokalista Fear Factory), gitarzysta Peter Howse (pseudonim "Pedro", który nadał mu Geezer, pochodził z programu TV "Four Feather Falls"; prywatnie bratanek basisty) i perkusista Deen Castronovo (m.in. Bad English, później Ozzy Osbourne, Journey).

Muzycznie to połączenie mrocznego blues rocka z elementami industrialnego metalu. Jeśli chodzi o teksty to mieszały one tematykę nowoczesnych technologii, sci-fi i dystopijne wizje oraz sprawy społeczne na takich utworach jak "Drive Boy, Shooting" i "The Invisible".

Druga płyta - "Black Science" (1997) - ukazała się pod nazwą Geezer. Ze względu na zobowiązania Bella w macierzystej grupie Fear Factor, za mikrofonem stanął wówczas nieznany Clark Brown.

Solowy dorobek Butlera zamyka "Ohmwork" (2005) nagrany jako GZR. Doszło wówczas do zmiany za perkusją - za Castronovo pojawił się Chad Smith, którego jednak nie należy mylić z bębniarzem Red Hot Chili Peppers o tym samym nazwisku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Geezer Butler | Black Sabbath | zapalenie płuc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama