Reklama

Reklama

Gdzie w najbliższym czasie koncertują najlepsze polskie gwiazdy?

Choć wakacje już na półmetku i dla wielu skończy się już niedługo letnia beztroska, to nie oznacza to, że o koncertach i dobrej zabawie na świeżym powietrzu trzeba już teraz zapomnieć. Przeciwnie: końcówka wakacji to najlepsza okazja do tego, aby mijający sezon pożegnać głośno i z przytupem. Przedstawiamy wobec tego kilka miejsc, do których zawitają niedługo z koncertami polskie gwiazdy, i które warto z tego powodu odwiedzić.

Śląsk - Chorzów i Żywiec

Przedostatni weekend tegorocznych wakacji upłynie pod znakiem koncertów największych polskich gwiazd. I tak, w Chorzowie - w ramach pierwszej edycji FEST Festivalu przypadającej na 23 i 24 sierpnia - wystąpią m.in. Sarsa, Natalia Szroeder, Organek, Paweł Domagała i Daria Zawiałow, a także Sokół, weteran polskiej sceny hip-hopowej, oraz reprezentanci nowej generacji polskiego rapu - Smolasty, Bedoes, Young Igi oraz Otsochodzi.  

Na scenach rozstawionych w chorzowskim Parku Śląskim znajdą więc coś dla siebie miłośnicy alternatywnego rocka, nowofalowego hip-hopu, indie popu i muzyki dance. Dla każdego coś miłego? Owszem! A nawet nieco więcej, bo FEST Festival sprzyja również mniej znanym lub - całkiem po prostu - nieco bardziej niszowym wykonawcom, takim jak np. Arek Kłusowski, współpracujący z Darią Zawiałow i Mateuszem Ziółką, electro-popowy Kamp! szerszej publiczności znany choćby za sprawą remiksu utworu "Dancing Shoes" Moniki Brodki, RAU, którego muzyka stanowi osobliwe połączenie rapu, house'u i syntezatorowej elektroniki, oraz hipnotyzujący, nieco oniryczny folk-popowy duet Kwiat jabłoni.  

Reklama

To jednak nie wszystko, co miłośnikom muzyki będzie miał u schyłku lata do zaoferowania Śląsk. Niespełna 90 kilometrów od Chorzowa, w malowniczym Żywcu, 23 i 24 sierpnia wystąpią bowiem gwiazdy tegorocznej edycji Męskiego Grania. Swoje utwory zaprezentują tam m.in. VOO VOO, Łąki Łan, Daria Zawiałow, formacja The Dumplings, Maria Peszek, Organek, Maciej Maleńczuk z sekcją rytmiczną oraz niekwestionowani nestorzy polskiego rapu, Sokół i O.S.T.R.  

Jeśli przypomnieć, że w tym roku na Śląsku odbyły się już Tauron Nowa Muzyka i OFF Festival, to okaże się, że to właśnie ta część naszego kraju ma szanse zostać niedługo muzyczną stolicą Polski. Czy tak rzeczywiście będzie - zobaczymy. Biorąc jednak pod uwagę poczynania polskich artystów, którzy do Chorzowa, Żywca i Katowic ściągają coraz chętniej i częściej, to w niedługim czasie może się tak rzeczywiście stać. I nie będzie w tym właściwie nic dziwnego: województwo śląskie - kojarzone z intensywnym i pulsującym życiem kulturalnym - cieszy się przecież wśród turystów wielką i stale rosnącą popularnością.  

Pomorze - Gdańsk i Gdynia


A jeśli nie Śląsk, to co? Pomorze, naturalnie! Na koncertowej mapie Polski od lat wyróżnia się już bowiem Gdynia, od której festiwalowe ożywienie w naszym kraju właściwie na dobre się zaczęło. To przecież tutaj organizowane jest jedno z najstarszych wydarzeń muzycznych nad Wisłą - legendarny Open'er Festival. I to tutaj - przy okazji najważniejszego święta fanów motoryzacji VERVA Street Racing przypadającego na przedostatni weekend sierpnia (a konkretnie: na 24 i 25 sierpnia) - zawitają niedługo najważniejsze gwiazdy krajowej muzyki: zespół Lipali, formacja The Cassino, Sylwia Grzeszczak, C-Bool, Daria Zawiałow oraz grupa Luxtorpeda.  

Występy wymienionych artystów będą znakomitym dopełnieniem głównej części imprezy, w trakcie której zaprezentują swoje umiejętności najbardziej utalentowani polscy kierowcy, piloci oraz żeglarze sportowi. Wierzymy, że na brak atrakcji nikt podczas VERVA Street Racing nie będzie mógł narzekać. Zwłaszcza że uświetnią ją swoją obecnością Robert Kubica i George Russell, kierowcy profesjonalnej drużyny F1 ROKiT Williams Racing.  

A jeśli mimo wszystkich tych atrakcji komuś jeszcze będzie mało? Osoby spragnione nowych wrażeń powinny czym prędzej zwrócić swoje spojrzenie w kierunku Gdańska, gdzie w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki, upływającej jak zwykle pod hasłem "Lato, Muzyka, Zabawa". To właśnie tam wystąpią już niedługo (bo 31 sierpnia) Cleo, Margaret, Sound'n'Grace, Andrzej Piaseczny, Gromee, Afromental, Michał Szpak, Roksana Węgiel i Sarsa. Trzeba przyznać, że gdy idzie o muzykę popularną, jest to absolutna polska ekstraklasa.  

Mazowsze - Płock

 

Na ostatni dzień sierpnia przypadną w tym roku dwa wydarzenia muzyczne dużej rangi. O pierwszym - Wakacyjnej Trasie Dwójki - pisaliśmy przed chwilą, więc teraz powiemy co nieco o płockim Summer Fall Festival. W ramach imprezy zaprezentują się m.in. Kult, Luxtorpeda, Happysad i The Analogs.  

31 sierpnia rozlegnie się więc w Płocku konkretne, rockowo-punkowo-metalowe uderzenie, które mieszkańcy Mazowsza będą jeszcze zapewne długo wspominali. I słusznie! Odejście lata i zakończenie wakacyjnej beztroski trzeba uczcić głośno i z pompą. W taki czas nie ma miejsca na nudę!  

Artykuł powstał we współpracy z PKN ORLEN

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje