Reklama

Reklama

Gdański festiwal muzyki alternatywnej

25 września w Gdańsku rozpocznie się "Little Festival" - wielkie wydarzenie dla fanów muzyki alternatywnej. Wystąpią takie zespoły, jak Psychic TV, Column One, Variete, oraz była wokalistka grupy Swans, Jarboe.

Psychic TV to brytyjski zespół założony w 1981 roku przez Genesisa P-Orridge'a i Petera Christophersona, byłych członków legendarnej grupy Throbbing Gristle. Nie jest to zwyczajny zespół muzyczny. Artyści eksperymentalnie łączą najróżniejsze trendy i style - od muzyki pop poczynając, poprzez rocka i acid house, a na industrialu kończąc.

Podczas ich koncertów na wielu ekranach telewizorów wyświetlane są przeróżne filmy. Ich muzyką inspirowały się takie gwiazdy, jak The Prodigy.

Column One powstał w Berlinie w 1992 roku. Zespół łączy muzykę elektroniczną z brzmieniem akustycznych instrumentów. Grupa znana jest głównie z współpracy z Psychic TV. Ich koncerty to również audiowizualne spektakle, wiążące się zawsze ze sztuką performance.

Reklama

Variete to bydgoski zespół z lat 80. Liderem grupy i zarazem autorem poetyckich tekstów jest Grzegorz Kaźmierczak. Dziś ich muzyka jest już klasyką polskiego, niekomercyjnego rocka. Po kilkuletniej przerwie grupa znowu powraca, a niebawem ukaże się jej nowa, ponoć niezwykle interesująca, płyta.

Jarboe to była wokalistka grupy Swans - jednego z najważniejszych, niekomercyjnych, rockowych zespołów. Ma bardzo charakterystyczny, mocny, ale zarazem ciepły głos. Współpracowała z takimi artystami, jak Blix Bargeld (Einsturzende Neubauten), Jim Thirwell (Foetus), Bill Rieflin (obecny perkusista R.E.M.), czy Mark Spybey (Dead Voices On Air).

W Gdańsku zaprezentuje swój ostatni projekt z zupełnie nowymi muzykami. Na pewno będzie to coś innego, niż muzyka rockowa, do której fani wokalistki zdążyli się już przyzwyczaić. Jarboe skłoni się ku delikatniejszej i bardziej kameralnej muzyce.

Koncerty odbywać się będą w kościele św. Jana w Gdańsku. Impreza potrwa dwa dni. Bilety do nabycia w kościele, ceny od 55 do 120 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy