Reklama

Fryderyki 2000: Odliczanie rozpoczęte

Zakończył się już etap zbierania zgłoszeń do nagrody Fryderyk 2000, wręczanej rokrocznie przez Związek Producentów Audio Video. W styczniu 2001 r. odbędzie się pierwsza tura głosowania, a na ogłoszenie nominacji w poszczególnych kategoriach poczekamy do początku lutego. Tegoroczna gala wręczenia nagród zaplanowana jest na 19 marca.

Brathanki? Maja Kraft? Golec uOrkiestra? Budka Suflera? Który polski wykonawca skupił w tym roku największą uwagę krytyków i publiczności? Kto odniósł największy sukces? Kto jest wielkim przegranym? Wszystkiego dowiemy się 19 marca, podczas uroczystego wręczenia nagród Fryderyk 2000.

Reklama

Fryderyki to nagrody przyznawane corocznie przez Akademię Fonograficzną, która powstała w grudniu 1999 r. z inicjatywy członków Związku Producentów Audio Video. Główną ideą powołania Akademii była chęć uhonorowania artystów, którzy zostali wyróżnieni przez środowisko muzyczne nominacją do Fryderyków. To sami artyści decydują, kto w danym roku zasłużył na statuetkę.

Dziś Akademia liczy 426 członków, a 69 osób reprezentuje Radę Akademii. Akademia podzielona jest na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej (pop, rock, alternatywa, piosenka poetycka, dance - 271 osób), jazzu (34 osoby) i muzyki klasycznej (121 osób).

W tym roku Fryderyki zostaną wręczone artystom po raz siódmy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: marca | Audio | video | nagrody | odliczanie | Fryderyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje