Reklama

Foals na Open'er Festival 2016

Do dotychczas ogłoszonych wykonawców gdyńskiego festiwalu dołączył brytyjski zespół Foals.

Formacja, która w ostatnim czasie upodobała sobie występy w Polsce, na Open'erze pojawi się 30 czerwca, bezpośrednio przed koncertem Red Hot Chili Peppers.

Reklama

Brytyjska grupa Foals do tej pory odwiedziła Polskę czterokrotnie. Ostatni koncert odbył się w ramach sierpniowego Kraków Live Festival. W wywiadzie dla Interii klawiszowiec Edwin Congreave opowiadał o sympatii zespołu do Polski:

- Jesteśmy wielkimi fanami polskiej publiczności. Na każdym z koncertów, na którym graliśmy, reakcja publiki była znacznie bardziej entuzjastyczna niż mogliśmy sobie wyobrażać. Nie mam pojęcia, co jest powodem, ale otrzymujemy tu tak dużo pozytywnej energii od fanów - stwierdził.

Grupa na trasie promowała album "What Went Down", który ukazał się 28 sierpnia 2015 roku:

- "Jest to swego rodzaju dokument mówiący o naszych problemach i o tym gdzie się teraz jesteśmy. Znaleźliśmy obecnie miejsce, w którym czujemy się pewnie. Nie odczuwamy już potrzeby, że musimy "ponownie wymyślić koło". Myślę, że płyta "Antidotes" była zbyt mocno utrzymana w jednej stylistyce, co później postanowiliśmy zmienić. Na "Holy Fire" wzięliśmy elementy z obu naszych płyt i dokonaliśmy redefinicji. "What Went Down" jest tego kontynuacją - opowiadał w wywiadzie dla Interii perkusista Jack Bevan.

Do tej pory ogłoszono, że na 15. edycji Open'er Festivalu wystąpią: Red Hot Chili Peppers, Florence & The Machine, Dawid Podsiadło, Wiz Khalifa, PJ Harvey, Chvchres, Sigur Rós oraz Beirut.

Zobacz klip "What Went Down":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Foals | Open'er Festival

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje