Reklama

Festiwal TOPtrendy

W sobotę, 26 czerwca, rozpoczęła się druga edycja Festiwal TOPtrendy, organizowanego w Operze Leśnej w Sopocie. W pierwszym dniu, przebiegającym pod hasłem "Top", na scenie pojawili się polscy wykonawcy, którzy w 2003 roku sprzedali najwięcej płyt. Koncert poprowadził żywiołowo i dowcipnie Cezary Pazura, a INTERIA.PL objęła patronatem internetowym to wydarzenie muzyczne.

Ubiegły rok nie był najlepszy dla polskiej branży muzycznej, niemniej ukazało się sporo albumów, które cieszyły się sporą popularnością. To właśnie ich twórcy zaprezentowali się pierwszego dnia Festiwalu TOPtrendy.

Reklama

Na scenie zobaczyliśmy najpierw dwóch młodych wykonawców, spośród których ciekawiej zaprezentował się zespół Coma. Potem przyszedł czas na gwiazdy.

Niespodziewanie najpierw pojawiła się Arka Noego, która co prawda sprzedała w ub. roku największą ilość pojedynczej płyty, ale ze względu na wiek jej członków organizatorzy zdecydowali się zmienić kolejność.

Potem wykonawcy prezentowali się już od 10. miejsca (Pudelsi) do drugiego (Blue Cafe). A pomiędzy nimi na scenie wypełnionej po brzegi Opery Leśnej zagrali i zaśpiewali: Ewelina Flinta, Kayah, Raz Dwa Trzy, Lipnicka & Porter, Łzy i Bajm.

Z grona najpopularniejszych w ub. roku wykonawców w Operze Leśnej zabrakło jedynie duetu Kukiz & Borysewicz, gdyż lider Lady Pank zajęty jest obecnie promocją nowej płyty swojego zespołu.

Co ciekawe, większość wykonawców, w przeciwieństwie do festiwalu w Opolu, zagrała i zaśpiewała na żywo. Koncert "Top" zakończył się 45 minut po północy, ale sopocka publiczność wytrwała do końca.

Dziś w Sopocie, w ramach drugiej części Festiwalu, przebiegającej pod hasłem "Trendy", zaprezentują się młodzi wykonawcy, którzy mają za sobą płytowy debiut, bądź też wydanie pierwszego albumu mają dopiero przed sobą.

W wyniku głosowania sms-owego widzów Polsatu, do finału zakwalifikowali się: Sistars, Hania Stach, Gosia Stępień, Paranormal, eM i Dr No.

W roli gwiazd zobaczymy natomiast Dżem, TSA, Reni Jusis i Ania Dąbrowska, uczestniczka koncertu trendy w 2003 roku.

Koncert poprowadz Kayah i Kuba Wojewódzki. Telewizja Polsat przeprowadzi bezpośrednią transmisję o godz. 21.

Więcej o festiwalu "TOPtrendy" na stronie: www.toptrendy.interia.pl.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wykonawcy | druga edycja | Sopot | koncert | toptrendy | festiwal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje