Reklama

Fantastyczny wynik Justina Timberlake'a

Pierwszy od siedmiu lat album Justina Timberlake'a rozchodzi się w oszałamiającym nakładzie.

Wydawnictwo "The 20/20 Experience" Justina Timberlake'a trafiło na szczyt zestawienia najlepiej sprzedających się płyt w USA. W ciągu tygodnia płytę kupiło aż 968 tys. Amerykanów!

Reklama

To zdecydowanie najlepszy tegoroczny wynik tygodniowy. Co więcej, płyta z miejsca stała się... największym bestsellerem 2013 roku w USA - mimo że jest na rynku tak krótko!

Gwoli formalności warto dodać, że jest to również najlepszy rezultat w karierze Justina Timberlake'a - poprzednie płyty, mimo że wydawane w lepszych czasach, nawet nie zbliżyły się do takiej liczby w premierowym tygodniu sprzedaży.

Ponadto aż 452 tys. egzemplarzy zostało zakupionych w postaci cyfrowej, co jest trzecim najlepszym wynikiem w historii.

"Trzeci album Justina Timberlake'a to ambitny artystyczny manifest i zwłaszcza z tej perspektywy jest to płyta ciekawa" - czytaj naszą recenzję!

Sprawdź tekst "Mirrors" w serwisie Teksciory.pl!

Na 2. miejscu amerykańskiej listy bestsellerów znalazł się w tym tygodniu album "Same Trailer Different Park" wokalistki country Kacey Musgraves.

Podium uzupełnia Bruno Mars z longplayem "Unorthodox Jukebox" (sprawdź recenzję!).

Łączna, tygodniowa sprzedaż płyt w USA wyniosła 6,1 mln, co jest wynikiem o 11 proc. lepszym w stosunku do analogicznego okresu 2012 roku.

Najchętniej ściąganym utworem w USA jest "Just Give Me a Reason" Pink. 2. miejsce w tej kategorii zajmuje "Thrift Shop" duetu Macklemore & Ryan Lewis, a 3. Rihanna z singlem "Stay".

Sprawdź tekst "Just Give Me a Reason" w serwisie Teksciory.pl!

Billboard

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: justin | lista przebojów | sprzedaż płyt | USA | Justin Timberlake

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje