Reklama

Fani The Doors krytykują Fatboy Slima

Fatboy Slim, brytyjski muzyk i DJ, wciąż otrzymuje listy od fanów grupy The Doors, którzy krytykują go za wykorzystanie głosu Jima Morrisona w utworze "Sunset (Bird Of Prey)". Piosenka znalazła się na albumie "Halfway Between The Gutter And The Stars", który trafi do sklepów już 6 listopada.

Oryginalną wersję piosenki "Bird Of Prey" można znaleźć na wydanej już po śmierci Jima Morrisona płycie "An American Prayer". Fatboy Slim nie zdawał sobie sprawy, że wykorzystując głos legendarnego wokalisty grupy The Doors wywoła takie zamieszanie.

Reklama

Wyrażając swe zdziwienie z tego powodu, artysta powiedział: "Fani Jima nie byli nawet w najmniejszym stopniu zadowoleni z tego, co zrobiłem. Osobiście nigdy nie sądziłem, że wykorzystanie jakiegoś sampla może się dla kogoś okazać bluźnierstwem i zniewagą. Ale biorąc po uwagę ilość epitetów pod moim adresem, chyba jednak tak się stało".

Norman Cook, ukrywający się pod pseudonimem Fatboy Slim, nie przejął się tym, co myślą fani The Doors. Teraz jego uwagę zaprzątają jedynie mające wkrótce nastąpić narodziny pierwszego dziecka. "Moim celem było zrobienie wszystkiego zanim to się stanie. Teraz chcę sobie zrobić małą przerwę, wycofać się na chwilę z show biznesu i cieszyć się z daru, jakim jest stanie się ojcem" - dodał autor przeboju "Rockafeller Skunk".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje