Reklama

Evanescence o Björk

Grupa Evanescence jest obecnie jednym z najpopularniejszych zespołów grających cięższą odmianę rocka. Wokalistką zespołu jest charyzmatyczna Amy Lee, która opowiedziała m.in. o szacunku, jakim darzy Björk.

"Od zawsze inspirowała mnie twórczość Björk. To kobieta, która od zawsze istnieje w przemyśle muzycznym. Od czasu, kiedy była dzieckiem, radzi sobie w nim dobrze".

Reklama

"Nie dlatego, że poszła na łatwiznę i daje to, czego oczekuje od niej wytwórnia muzyczna, czy nawet jej fani. Ona pisze po prostu dla siebie. Zawsze szczerze, no i po prostu dziwnie" - przyznaje Lee.

Wokalistka Evanescence ceni sobie w pochodzącej z Islandii Björk przede wszystkim niezależność. To właśnie ta cecha artystki najbardziej inspiruje Amy Lee.

"Wyraża siebie tak, jak tylko chce, nie zwracając uwagi na to, czy jest krytykowana, czy też nie, a wiele razy była. Dla niej jednak to wcale nie ma znaczenia".

"Najważniejszą rzeczą jest to, że postanowiła być sobą od początku do końca i to chyba jest dla mnie największą inspiracją. Jej wszystko zawsze wychodziło na dobre. Potrafi wydać płytę za płytą i odnosić coraz większe sukcesy" - dodaje Lee.

Przeczytaj cały wywiad z Amy Lee.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Evanescence | Björk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje