Reklama

Reklama

Eurowizja Junior 2021: Sara Egwu-James faworytką? "Czuję zwycięstwo"

Reprezentantką Polski podczas konkursu Eurowizja Junior 2021 została Sara Egwu-James. Według internautów i najnowszych badań Sara jest jedną z faworytek!

Reprezentantką Polski podczas konkursu Eurowizja Junior 2021 została Sara Egwu-James. Według internautów i najnowszych badań Sara jest jedną z faworytek!
Sara Egwu-James wygra Eurowizję Junior? /Piotr Molecki /East News

Sara Egwu-James z drużyny Tomsona i Barona wiosną wygrała "The Voice Kids 4", a w specjalnej edycji programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021" wywalczyła prawo reprezentowania Polski w tegorocznym konkursie. 19 grudnia na eurowizyjnej scenie w Paryżu wystąpi z utworem "Somebody" (sprawdź!).

"Powiem szczerze, że to, co się wydarzyło, to jest po prostu magia. Ja dalej nie mogę w to uwierzyć i podejrzewam, że będę jeszcze ochłaniać z emocji przez bardzo, bardzo długi czas" - mówiła agencji Newseria Lifestyle młoda wokalistka.

Reklama

Uczestniczka programu od początku była faworytką eliminacji. Internauci podkreślali, że nie ma sobie równych. Zapewnia jednak, że nie poddała się presji, odrzuciła stres i skupiła się wyłącznie na tym, żeby jej występ był na jak najwyższym poziomie.

"Sara jest świetna. Jest przepiękna, ma cudowny głos i ogromne możliwości wokalne. Jest też urocza i bije od niej serdeczność i ciepło" - wyznała Cleo na temat Sary Egwu-James, którą poznała jeszcze jako jurorka w programie "The Voice Kids". "Uważam, że piosenka, z którą będzie reprezentować nas na Eurowizji Junior, jest świetna. A Sara radzi sobie rewelacyjnie i wierzę, że osiągnie sukces" - dodała.

Podobnego zdania są internauci. "Najlepsze piosenka. Przesyłam moc pozdrowień z Armenii", "Ile razy jeszcze Polska to wygra?", "Armenia i Polska mają największe szanse. Czuje jednak, że to Sara odniesie sukces", "Czuję zwycięstwo. Powodzenia z Czech!" - tego typu opinie można przeczytać pod oficjalnym teledyskiem "Somebody". 

Według "Dziennika Eurowizyjnego" Polskę wyprzedza jedynie Armenia. "Według aktualnych wyników aplikacji Eurovision Scoreboard Polska jest jednym z głównych faworytów do wygrania JESC 2021, a w rankingu pokonuje ją tylko Armenia. Na trzecim miejscu jest Macedonia, a w czołowej piątce znalazło się też miejsce dla Włoch i Rosji. Najsłabiej radzą sobie Kazachstan, Malta i Bułgaria" - czytamy.

Eurowizja Junior 2021 i piosenka "Somebody"

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się w 19 grudnia 2021 w Paryżu. Przypomnijmy, że Polska dwukrotnie triumfowała w tym konkursie za sprawą Roksany Węgiel (2018) i Viki Gabor (2019). 

Wśród autorów piosenki "Somebody" są m.in. Patryk KumórDominic Buczkowski-Wojtaszek i Jan Bielecki. Pierwsza dwójka ma na swoim koncie m.in. eurowizyjny przebój "Superhero" Viki Gabor. Ich piosenki wykonywali m.in. Marta Gałuszewska, Michał Szczygieł, Zuza Jabłońska, Alicja Szemplińska, Marcin Maciejczak czy Kayah z Viki Gabor ("Ramię w ramię").

Sara Egwu-James - kim jest?

13-letnia wokalistka pochodzi ze Słubic. Jej rodzicami są Arleta Dancewicz (absolwentka teologii na UAM w Poznaniu) i mający nigeryjskie korzenie John James, wokalista znany m.in. z programów "Bitwa na głosy" i "X-Factor" (skończył studia w Polsce). John James występuje w duecie Loui & John. Duet stworzył m.in. własną wersję wielkiego przeboju Stinga "Englishman in New York". Ta propozycja spotkała się z dużym uznaniem słuchaczy. Muzyk pokazał się również w odcinku "Dzień Dobry TVN".

Obecnie nastolatka uczy się w Szkole Podstawowej w Ośnie, a ponadto uczęszcza również do Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach. Talent wokalny szlifuje w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w Słubicach u Edyty Kręgiel.

--------

Tylko w Polsat Box Go możecie zobaczyć wyjątkowy materiał "Adele: One Night Only". Wokalistka w ramach promocji nowej płyty "30" rozmawiała z Oprah Winfrey i dała kameralny występ.

Zobacz "Adele: One Night Only" tylko w Polsat Box Go!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL