Reklama

Reklama

Eurowizja 2021: Wiemy, kto zastąpi Artura Orzecha i skomentuje konkurs. Jest decyzja TVP

Telewizja Polska podjęła decyzję dotyczącą zastępstwa Artura Orzecha. Eurowizję w tym roku skomentują Marek Sierocki i Aleksander Sikora. Będzie to pierwszy raz od 1993 roku, kiedy występy podczas konkursu skomentuje duet.

TVP znalazła zastępstwo Artura Orzecha

Przypomnijmy, że w marcu tego roku Telewizja Polska zerwała umowę z Arturem Orzechem, etatowym komentatorem Eurowizji oraz prowadzącym "Szansę na sukces".

Doszło do tego, gdy nie pojawił się na planie charytatywnego odcinka "Szansy na sukces". O swojej nieobecności miał nie poinformować produkcji i współpracowników. Gdy wreszcie udało się do niego dodzwonić, okazało się, że jest niedysponowany.

W programie "Szansa na sukces" Artura Orzecha zastąpił Marek Sierocki. Następnie rozpoczęły się spekulacje na temat tego, kto skomentuje tegoroczny konkurs Eurowizji.

Reklama

TVP podjęła decyzję - Marek Sierocki i Aleksander Sikora ekspertami od Eurowizji

30 kwietnia Telewizja Polska ucięła wszystkie domysły i przedstawiła nowy skład komentatorów. Podczas konkursu Eurowizji usłyszymy głosy Marka Sierockiego i Aleksandra Sikory. TVP opublikowało specjalne nagranie z duetem.

Orzech z Eurowizją związany jest od 1992 r. (Polska pojawiła się w tym konkursie dwa lata później). W latach 1992 - 1993 festiwal komentował razem z Marią Szabłowską.

Od 2004 r. komentował również Konkursy Piosenki Eurowizji Junior (z przerwą związaną z brakiem udziału Polski). Dziennikarz niedawno zapowiedział, że i tak oceni eurowizyjne występy na swoim kanale na Youtube.

Kim są Marek Sierocki i Aleksander Sikora?

Marek Sierocki to dziennikarz muzyczny, który swój debiut telewizyjny zaliczył jeszcze w latach 80. Kierował Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu i redakcją rozrywki Telewizji Polskiej. Sierocki najczęściej kojarzony jest z programem Teleexpress, w którym od ponad 30 lat pełni rolę eksperta. W marcu 2021 zastąpił Artura Orzecha w roli konferansjera w "Szansie na Sukces".

Aleksander Sikora swoją przygodę z mediami zaczął w 2011 roku. W pierwszych latach związany ze stacjami muzycznymi - Viva Polska i 4fun.tv. W latach 2015-2019 reporter portalu Plotek.pl. Od 2016 roku regularnie pojawiał się w programie "Pytanie na Śniadanie" jako ekspert od świata show-biznesu, a trzy lata później został jednym ze współprowadzących. Ponadto widzowie TVP mogą go znać z programów "Dance Dance Dance" oraz Eurowizji Junior 2019, którą również prowadził.

Przypomnijmy, że Eurowizja w tym roku odbędzie się w dniach 18 - 22 maja w Rotterdamie. Polskę w drugim półfinale (20 maja) reprezentować będzie Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride" (sprawdź!).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama