Reklama

Reklama

Eurowizja 2021: Ida Nowakowska zamiast Mateusza Szymkowiaka. To ona poda punkty z Polski!

Kolejne zmiany w składzie polskiej reprezentacji na Eurowizję 2021. Punkty od polskiego jury przed milionami widzów w całej Europie poda Ida Nowakowska, która jest obecnie w mocno zaawansowanej ciąży.

Kolejne zmiany w składzie polskiej reprezentacji na Eurowizję 2021. Punkty od polskiego jury przed milionami widzów w całej Europie poda Ida Nowakowska, która jest obecnie w mocno zaawansowanej ciąży.
Ida Nowakowska ma podać punktację od polskiego jury na Eurowizji 2021 /AKPA

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa odwołano Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie (Holandia). Choć sytuacja na całym świecie wciąż nie jest ustabilizowana, w tym roku festiwal ma się odbyć zgodnie z planem w dniach 18, 20 (półfinały) i 22 maja (finał).

Reprezentantem Polski został znany z "Koła fortuny" i "Jaka to melodia?" Rafał Brzozowski (w konkursie wystartuje jako Rafał). Wokalista w Rotterdamie wykona piosenkę "The Ride" (sprawdź tekst i polskie tłumaczenie!).

Reklama

Polak wystąpi w drugim półfinale, który według specjalistów od Eurowizji jest słabiej obsadzony. Główni faworyci do wygranej - Malta (sprawdź!) i Szwecja (posłuchaj!) - rywalizować będą w pierwszym półfinale. W czołówce są także Francja i Włochy, czyli przedstawiciele tzw. Wielkiej Piątki, którzy mają gwarantowane miejsca w finale.

W składzie polskiej reprezentacji znajdą się też m.in. Aleksander Sikora (reporter TVP w Rotterdamie) i Marek Sierocki (jako komentator zastąpił Artura Orzecha).

Od soboty rozpoczną się sceniczne próby uczestników konkursu. Trwają już przygotowania innych elementów wydarzenia, jak m.in. sekwencja podawania wyników, która jest najważniejszym elementem finału. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, kto będzie rzecznikiem polskiego jury.

Na Twitterze pojawiło się wideo, z którego wynika, że punktację poda Ida Nowakowska, prezenterka "Pytania na śniadanie" oraz jurorka w "Dance Dance Dance". Zastąpi ona w tej roli Mateusza Szymkowiaka, który był polskim rzecznikiem w latach 2018-2019.

Nowakowska była wcześniej jedną z prowadzących Eurowizji Junior 2019 i 2020, które odbywały się odpowiednio w Gliwicach i Warszawie.

Prezenterka obecnie spodziewa się dziecka - z najnowszych wpisów dowiadujemy się, że urodzić może w maju.

Notowania wciąż spadają

Mimo że Brzozowski rozpoczął intensywną promocję piosenki, bukmacherzy są dla niego coraz bardziej nieubłagani.

Jego szanse na zwycięstwo w całym konkursie są wręcz iluzoryczne. Polakowi dają mniej niż jeden procent, szczególnie że coraz więcej jest głosów, że po prostu wokalisty zabraknie w finale.

Na dwa tygodnie przed półfinałem Rafał wg notowań bukmacherów może liczyć na 16. miejsce (na 17 uczestników, gorzej wypada już tylko Gruzja - posłuchaj!). Jego szanse od dłuższego czasu maleją - na początku kwietnia znajdował się na 11. pozycji, czyli tuż na granicy awansu do finału (dalej przechodzi 10 najlepszych). Jeszcze wcześniej dawano mu nawet 7. miejsce w półfinale.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL